کاهش کلسترول – اطلاعات اولیه

افراد طی سال‌های متمادی به تدریج تحت تأثیر کلسترول خون بالا قرار گرفته‌اند که معمولاً کلسترول بالا نامیده می‌شود. چند نوع کلسترول وجود دارد، اما دو نوع آن به طور خاص مشخص می شود – لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL)، که اغلب به عنوان کلسترول بد شناخته می شود و لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL)، که به طور کلی به عنوان کلسترول خوب شناخته می شود.

نشانه سطوح نامنظم کلسترول، غلظت بالای LDL یا غلظت پایین HDL در خون است. LDL باعث ایجاد پلاک در دیواره رگ های خونی و سایر رگ های خونی می شود در حالی که HDL به بدن کمک می کند تا کلسترول بد بدن را تجزیه کند. هر چه سطح کلسترول HDL بالاتر باشد، بهتر است. در واقع اشکال دیگری از کلسترول وجود دارد که شامل VLDL (لیپوپروتئین‌های با چگالی بسیار کم) است که شبیه به LDL است زیرا حاوی چربی بیشتری نسبت به پروتئین است و تری گلیسیرید که نوع دیگری از چربی است و توسط چربی بسیار کم در بدن حمل می‌شود. لیپوپروتئین های چگالی تری گلیسیرید در کبد تولید می شود و از قند، کالری و الکل اضافی ایجاد می شود و سپس در سلول های چربی در سراسر بدن ذخیره می شود.

داشتن کلسترول بالا خطرات قابل توجهی برای سلامتی دارد زیرا می تواند منجر به بیماری عروق کرونر و سکته شود. اگر مقدار زیادی کلسترول در خون وجود داشته باشد، یک رسوب سخت و غلیظ به نام پلاک می تواند روی دیواره رگ های خونی شریانی بدن ایجاد شود. این امر اتاقی را که خون می تواند از آن عبور کند تنگ می کند و منجر به اختلالی به نام آترواسکلروز (به معنای سخت شدن شریان ها) می شود و این وضعیت است که باعث بیماری جدی عروق کرونر می شود.

درد قفسه سینه، که معمولاً به آن آنژین گفته می شود، می تواند در هر زمانی که خون ناکافی اکسیژن به قلب نرسد، منجر شود. حمله قلبی هر زمانی اتفاق می افتد که احتقان کامل یک سرخرگ کرونر وجود داشته باشد و بخشی از قلب جریان خون آن قطع شود. معمولاً این امر با ایجاد لخته خون به طور ناگهانی روی یک سوراخ باریک ایجاد می شود. به طور مساوی داشتن مقدار بیش از حد LDL و HDL ناکافی احتمال ابتلا به بیماری عروق کرونر را افزایش می دهد.

چند دلیل شایع وجود دارد که ممکن است باعث کلسترول بالا شود. یکی از آنها مطمئناً یک رژیم غذایی ناسالم است، بنابراین تغییر به یک رژیم غذایی کم کلسترول به شما در بهبود سطح کلسترول کمک می کند. گاهی اوقات، رژیم غذایی با کلسترول پایین ممکن است در کاهش کلسترول LDL و همچنین افزایش کلسترول HDL به اندازه کافی موفق نباشد و پزشک شما می تواند برخی از درمان ها را برای شما تجویز کند. سطح کلسترول LDL شما تحت تأثیر سرعت تولید آن در بدن و سرعت دفع آن از خون است.

ژن‌های شما تا حدی مسئول تشخیص میزان کلسترول طبیعی هستند که به طور طبیعی در بدن شما ایجاد می‌شود، به همین دلیل است که کلسترول بالا اغلب در خانواده‌ها وجود دارد. هیپرکلسترولمی خانوادگی، که معمولاً می‌تواند منجر به مشکلات اولیه قلبی شود، یکی از اشکال خاص کلسترول بالای ارثی است و در حدود ۱ نفر از هر ۵۰۰ نفر تأثیر دارد.

جنسیت و سن نیز نقش مهمی در تشخیص اینکه آیا شما در معرض خطر سطح کلسترول بالا هستید – با افزایش سن، سطح کلسترول در خون به طور طبیعی بالا می رود. زنان تمایل دارند تا سطح کلسترول تام کمتری نسبت به مردان هم سن داشته باشند تا پس از یائسگی که سطح LDL زنان اغلب تا سن ۶۰ تا ۶۵ سالگی افزایش می یابد. به همین دلیل پس از حدود ۵۰ سالگی، زنان اغلب سطح کلسترول تام بیشتری نسبت به مردان هم سن دارند.

زمانی که مشکلی وجود دارد، صرفاً اقدامات لازم برای مدیریت سطح کلسترول انجام نشود. هرچه زودتر میزان کلسترولی که روزانه می خورید را در نظر بگیرید، می توانید مسیر خود را برای سطوح بسیار سالم کلسترول در طول زندگی خود تنظیم کنید.