کاهش وزن با معده خالی

دسته‌بندی نشده


روش های مختلفی برای کاهش وزن وجود دارد. یکی از راهکارهایی که در سالهای اخیر رایج شده رژیم غذایی ناشتا است. این رژیم غذایی شامل ناشتایی منظم و کوتاه مدت یا حداقل یا عدم مصرف غذا است. روزه داری متناوب همچنین می تواند به کاهش عوامل خطر بیماری هایی مانند دیابت و بیماری های قلبی عروقی مانند کاهش کلسترول و قند خون کمک کند. چندین روش مختلف برای روزه داری متناوب یا رژیم روزه داری وجود دارد. محبوب ترین آنها در این مقاله بررسی شده است.

روش حالت ناشتا 5: 2

با این روش معمولاً پنج روز در هفته غذا می خورید. سپس ، در دو روز آینده هفته ، کالری دریافتی خود را به یک چهارم نیاز روزانه خود کاهش دهید. شما می توانید روزهای روزه داری را انتخاب کنید. شایان ذکر است که خوردن عادی در روزهای کالری دلیلی برای خوردن همه چیز نیست. البته محدود کردن 500 کالری در روز آسان نیست ، حتی اگر فقط دو روز در هفته باشد. علاوه بر این ، مصرف کالری بسیار کم باعث می شود فرد احساس بدی یا ضعف داشته باشد.

روش 16/8

این برنامه مصرف غذاها و نوشیدنی های حاوی کالری را به مدت 8 ساعت در روز محدود می کند. این امر مستلزم اجتناب از غذا تا 16 ساعت باقی مانده در روز است. مطالعات نشان می دهد که عادات غذایی محدود ، مانند روش 16/8 ، می تواند از فشار خون بالا جلوگیری کرده و باعث کاهش وزن شود. خوردن بیش از حد تنقلات یا فست فود در یک پنجره 8 ساعته می تواند اثرات مثبت روش 8.16 را معکوس کند. بنابراین ، باید یک رژیم متعادل شامل میوه ها ، سبزیجات ، غلات کامل ، چربی های سالم و پروتئین وجود داشته باشد.

حالت روزه داری

می خورم ، نمی خورم ، می خورم

شما از خوردن یک یا دو روز متوالی در هفته و یا ناشتایی به مدت 24 ساعت خودداری می کنید. شما می توانید بقیه هفته غذا بخورید ، اما این روزها توصیه می شود که درست غذا بخورید و از پرخوری خودداری کنید. روزه داری تا 24 ساعت می تواند باعث تغییر در متابولیسم شود که منجر به استفاده از چربی به جای گلوکز می شود. با این حال ، اجتناب از غذا به مدت 24 ساعت نیاز به اراده قوی دارد ، که بعداً می تواند منجر به پرخوری و اختلالات خوردن شود.

روزه جایگزین

با این روش ، یک روز روزه می گیرید ، اما می توانید با شکم خالی هر چیزی که می خواهید بخورید. برخی از نسخه های این رژیم شامل یک استراتژی تغییر یافته است که شامل خوردن حدود 500 کالری با معده خالی است. روزه گرفتن یک روز در میان می تواند بسیار شدید باشد ، پرخوری در روزهای غیر روزه دار نیز وسوسه کننده است. این که آیا با یک برنامه روزه داری تغییر یافته یا یک برنامه روزه داری شروع می کنید ، بهتر است از رژیم غذایی سالم پیروی کنید ، غذاهای سرشار از پروتئین و سبزیجات کم کالری بخورید تا احساس سیری کنید.

حالت جنگجو

رژیم رزمندگان بر اساس الگوی غذایی سربازان قدیمی است. این شامل خوردن بسیار کم به مدت 20 ساعت در روز و سپس خوردن غذای خام ، سالم و ارگانیک مورد علاقه خود از طریق پنجره 4 ساعته در شب است. در طول 20 ساعت ناشتایی بیش از محصولات لبنی ، تخم مرغ آب پز ، میوه ها ، سبزیجات خام و مایعات بدون کالری مجاز نیست. رعایت رژیم غذایی کاری دشوار است زیرا کالری دریافتی به 4 ساعت در روز محدود می شود. همچنین می تواند باعث اختلالات خوردن شود.

رژیم غذایی ناشتا چگونه بر هورمون ها تأثیر می گذارد؟

وقتی چیزی نمی خورید ، بدن شما تغییراتی ایجاد می کند تا انرژی ذخیره شده را آسان تر کند. به عنوان مثال می توان تغییرات در فعالیت سیستم عصبی و همچنین تغییرات اساسی در سطح چندین هورمون مهم را نام برد. سطح انسولین با غذا افزایش می یابد و با معده خالی به شدت کاهش می یابد. انسولین پایین چربی سوزی را تسهیل می کند. سیستم عصبی نوراپی نفرین را به سلول های چربی می فرستد ، چربی را به اسیدهای چرب آزاد تجزیه کرده و آنها را برای انرژی می سوزاند.
هورمون دیگری که در طول روز تغییر می کند ، هورمون رشد (HGH) است که میزان آن می تواند تا پنج برابر افزایش یابد. پیش از این تصور می شد که HGH به سوزاندن سریعتر چربی کمک می کند ، اما تحقیقات جدید نشان می دهد که ممکن است به مغز سیگنال بدهد تا انرژی را ذخیره کند و احتمالاً کاهش وزن را دشوارتر کند.

سادگی

برای بسیاری ، یکی از مزایای اصلی رژیم متناوب سادگی آن است. به جای شمارش کالری ، فقط به ساعت نگاه کنید. بهترین رژیم غذایی الگویی است که می توانید در دراز مدت از آن پیروی کنید. اگر روزه داری متناوب پیروی از یک رژیم غذایی سالم را آسان تر کند ، مزایای آشکار سلامتی و حفظ وزن طولانی مدت خواهد داشت.

بیایید ملاقات کنیم: Vitali Tone Multivitamin Mineral

چگونه می توان در رژیم ناشتا موفق شد؟

کیفیت غذا: سعی کنید غذاهای سالم و فردی بیشتری بخورید.
کالری: سعی کنید در یک روزه معمولی غذا بخورید ، نه آنقدر که کالری از دست رفته را با معده خالی جبران کنید.
ثبات: مانند سایر روش های کاهش وزن ، اگر می خواهید این روش م effectiveثر باشد ، باید به مدت طولانی از آن استفاده کنید.
صبر: بدن شما ممکن است به مدتی نیاز داشته باشد تا با پروتکل ناشتا متناوب سازگار شود. سعی کنید با رژیم غذایی خود سازگار شوید.
ورزش: اگر می خواهید چربی بدن خود را از دست بدهید و توده عضلانی خود را حفظ کنید ، باید ورزش کنید.

نویسنده: طیبه رفیعی
منبع: healthline

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *