کاهش معضلات ترافیکی از اولویت‌های شهرداری سنندج استایسنا/کردستان شهرداری سنندج با بیان اینکه کاهش معضلات ترافیکی از اولویت‌های شهرداری است، گفت: در همین راستا با هدف مناسب سازی، ساماندهی ترافیکی و ایمن سازی طرح جداره بدنه و ورودی از سمت همدان به شهر سنندج را در دستور کار قرار داده‌ایم.

سیدانور رشیدی در جریان بازدید از پارک محمدی و کمربندی بهشت محمدی که با حضور فرماندار سنندج صورت گرفت، اظهار کرد: عدم احداث کنار گذر شرقی شهر سنندج و عبور محورهای ترانزیتی از کریدور جنوب به شمال و شمال شرق به مرز زمینی باشماق اثر مضاعف روی  ترافیک شهری علی الخصوص در محور ورودی به شهر سنندج از سمت همدان و میدان محمدی گذاشته است.

شهردار سنندج گفت: عبور پر خطر ترافیک ترانزیتی از محورهای درون شهری و ایجاد خطرهای بالقوه که هر چند مدت یکبار موجب بروز حوادث ناگوار می شود از یک سو و محور ورودی و خروجی به یکی از پر جمعیت‌ترین نواحی منفصل شهری شهر سنندج با جمعیت بالغ بر ۷۰ هزار نفر از سوی دیگر لزوم تامین ایمنی و ساماندهی این ورود و خروجی را دو چندان کرده است.

رشیدی تصریح کرد: در همین راستا  با در نظر گرفتن اثر این مهم در ترافیک های عبوری و با عنایت به اینکه ورودی هر شهر نماد و هویت کالبدی تعریف و معرف هویت و اصالت آن است کار مطالعات ساماندهی این محورها از طریق مهندسین مشاور ذیصلاح با هدف مناسب سازی، ساماندهی ترافیکی و ایمن سازی و بهبود طرح جداره بدنه و  ورودی از سمت همدان به شهر سنندج در دستور کار شهرداری سنندج قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در همین راستا طرح مطالعات احداث ساماندهی ورودی و خروجی ناحیه منفصل شهری نایسر بەصورت احداث تقاطع غیر همسطح نایسر در دست اجرا است، افزود: طرح مطالعات احداث تقاطع غیر همسطح میدان محمدی بصورت طرح احداث تقاطع سه طبقه غیر همسطح است که محورهای سنندج به همدان و سنندج به کمربندی بهشت محمدی و همچنین سایر دسترسی‌ها بەصورت غیر همسطح و بدون تداخل صورت می گیرد در دست بررسی و نهایی شدن گزینه برتر است.

شهردار سنندج اضافه کرد: مطالعات طرح احداث تعریض پل قشلاق لاین برگشت پایان یافته و نقشه و مشخصات اجرایی تکمیل و آماده اجرای فراخوان و واگذاری به پیمانکار واجد شرایط است.

رشیدی خاطرنشان کرد: کار مطالعات طرح ایجاد جداره سازی و بهسازی محور ورودی شهر سنندج نیز در دست بررسی و نهایی شدن است.

وی با بیان اینکه تمام توان و تلاش خود را برای خدمت به شهروندان و رفع مشکلات ترافیکی شهر بەکار خواهیم گرفت، گفت:  رویکرد  مدیریت شهری کنونی در شهرداری سنندج در زمینه خدمت‌رسانی عادلانه و توسعه‌ محور به شهروندان است و در این راستا از تمام ظرفیت ها استفاده خواهیم کرد.

شهردار سنندج با بیان اینکه رفع مشکل ترافیک پارک محمدی از دیگر اولویت های شهردرای سنندج است که البته تحقق این مهم نیازمند تعامل و همکاری دیگر دستگاه‌های متولی است، افزود: در قالب دو برنامه کوتاه مدت و بلند مدت نسبت به رفع مشکل ترافیک این مسیر اقدام خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: مسیر پارک محمدی به دلیل مجاورت با کمربندی بهشت محمدی و همچنین شهرک صنعتی، آساوله و ناحیه منفصل شهری نایسر یکی از معابر شلوغ و دارای بار ترافیکی بسیار بالایی است و گره ترافیکی این مسیر مشکلات زیادی را برای شهروندان به وجود آورده است.

رشیدی در پایان ضمن تقدیر از فرماندار سنندج خواستار همراهی همه دستگاه و متولیان امر در راستای ساماندهی کمربندی بهشت محمدی شد و بیان کرد: تحقق اهداف در این حوزه نیازمند همدلی، تعامل و همراهی بخش‌های مختلف است و شهرداری به تنهایی نمی‌تواند در این زمینه اثرگذاری لازم را داشته باشد.

گفتنی است؛ کمربندی«بهشت محمدی» یکی از محورهای پرترافیک و حادثه‌خیز شهر سنندج است. این جاده استاندارد لازم را ندارد و بارها تصادفات منجر به مرگ را رقم زده است.

مسئولان کشوری با توجه به مشکلات این کمربندی تصمیم گیری در ارتباط با متولی آن را به استان واگذار کردند و در شورای ترافیک استان نیز مسئولیت آن به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای واگذار شده اما شهرداری سنندج در راستای خدمت رسانی به شهروندان آمادگی خود را برای هر نوع همکاری در خصوص ساماندهی این کمربندی اعلام و خواستار همراهی دیگر دستگاه ها است.

انتهای پیام