کاهش مداوم در سفر و سفر مردم به شمال


سفرهای جاده ای در هفته گذشته کم بود و جالب اینجاست که ایالت های شمالی مانند هفته گذشته مسافران بسیار کمتری نسبت به معمول داشتند.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمار سامانه‌های ترافیکی هوشمند مرکز کنترل ترافیک کشور، طی روزهای ۱۰ تا ۱۶ خردادماه امسال یک میلیون و ۶۱۱ هزار و ۶۹۱ خودروی مختلف در مقایسه با مدت مشابه پارسال در محورهای ترافیکی کشور تردد کردند. ۱۳ درصد افزایش یافته اما نسبت به هفته گذشته ۱۶ درصد کاهش داشته است.

کاهش مداوم در سفر و سفر مردم به شمال

بر اساس طرح راه اندازی و جمع آوری خودروهای بومی در مناطق مختلف در روزهای ۲۰ تا ۲۶ خردادماه، برخی مناطق با کاهش تردد و برخی دیگر با این رقم افزایش یافتند. در این نقشه تهران مانند هفته گذشته متفاوت از همیشه رنگ قرمز و مازندران آبی شد. به عبارت دیگر تعداد خودروهای وارداتی از مازندران بیشتر از مجموعه بوده و بیشترین خودروهای جمع آوری شده در هفته گذشته مربوط به سمنان و تهران بوده است. به عبارت دیگر مسافران در هفته گذشته بیشتر از استان های شمالی به سمنان و تهران سفر کردند.

کاهش مداوم در سفر و سفر مردم به شمال

آمارهای مربوط به ترافیک منطقه نشان می دهد که اردبیل، گیلان و زنجان با ۳۵ درصد منفی، ۳۴ درصد منفی و ۲۵ درصد منفی بیشترین افت را نسبت به یک هفته قبل از بررسی داشته اند. اما استان ایلام با نرخ رشد هفت درصدی بیشترین افزایش سفر را در این مدت داشته است.

اما همین آمار حاکی از افزایش چشمگیر سفرهای جاده ای تقریبا در تمامی شهرستان ها نسبت به هفته مشابه سال گذشته است. این در حالی است که تنها آذربایجان غربی با ۳ درصد کاهش در سفرهای جاده ای، خوزستان، هرمزگان، خراسان رضوی و خراسان شمالی به ترتیب با ۴۶، ۳۸، ۲۹ و ۲۹ درصد نسبت به هفته مشابه سال گذشته بیشترین رشد را تجربه کردند. .

کاهش مداوم در سفر و سفر مردم به شمال

اطلاعات پلاک آنها در این مدت بر روی خواننده نشان می دهد که بیش از ۹ میلیون و ۳۲۳ هزار پلاک اصالتاً از مناطق مختلف در این منطقه دیده شده است. این در حالی است که خودروهای تهران و البرز با بیش از ۲۰ درصد بیشترین سهم را از این تردد دارند و پس از آن خودروهای پلاک در استان های مازندران، فارس، خراسان رضوی و اصفهان قرار دارند.

انتهای پیام/