کاهش استفاده از ماسک های غیر متراکم در فضای باز بستگی به تصمیم مرکز ملی کرونا داردوزیر کشور در خصوص کاهش استفاده از ماسک در فضاهای شلوغ گفت: این موضوع باید با تصمیم مرکز ملی پیشگیری از کرونا باشد.

به گزارش ایسنا، احمد وحیدی در پایان جلسه ای که در مرکز ملی کرونا برگزار شد، در پاسخ به ایسنا درباره استفاده منظم از ماسک، گفت: دو نظر در این زمینه وجود دارد که باید در مرکز ملی بررسی شود. کرونا: ماسک را باید در داخل خانه و همچنین کسانی که دارای نقص یا بیماری هستند استفاده کرد، استفاده از ماسک افزایش می‌یابد، اما در فضاهای کم تراکم می‌توان استفاده از ماسک را اندکی کاهش داد که در مورد آن بحث شده است. اما باید در مرکز ملی کرونا تصمیم گیری شود.

وی افزود: در جلسه امروز بر روی تعدادی از موضوعات از جمله افزایش شیوع بیماری های قلبی در برخی کشورها و لزوم اعمال محدودیت برای سفر به این کشورها و بازگشت به این کشورها و یا عدم رعایت آن ها بحث شد. مایا. “مایا؟

وحیدی ادامه داد: با بازگشت مسافران باید واکسن بررسی و آزمایش PCR منفی انجام شود. اکنون در برخی کشورها شاهد افزایش ابتلا به این بیماری هستیم. بنابراین ما در مقابل این امر آسیب پذیر هستیم و مطالعاتی انجام شده تا در صورت نیاز سیاست های جدیدی اتخاذ شود.

از سوی دیگر وزیر کشور در خصوص موضوع حج صحبت کرد و افزود: در این جلسه در مورد موضوع حج مرتبط با بیمارستان های عربستان بحث و تبادل نظر شد. در صورت نیاز به بیمارستان ها منتقل می شوند اما تاکنون مشکلی نداشته ایم.

وحیدی با تاکید بر لزوم تزریق نوبت سوم واکسن کرونا، گفت: در گذشته تاکید زیادی بر دوز سوم شده بود، اما با برطرف شدن بیماری ممکن است احساس شود که نیازی به دوز سوم نیست، اما ما تاکید می کنیم که دوز سوم باید تزریق شود.

وی ادامه داد: در این جلسه درباره سایر زائران نیز بحث و تبادل نظر شد و پیش بینی های لازم برای روز چهارشنبه و موارد مختلف انجام شد. وضعیت کلی هم بررسی می شود و الحمدلله خوب است اما نباید از آن غافل شویم، زیرا کم توجهی ممکن است باعث غرق شدن ما شود.

انتهای پیام/