کانادا برای مسابقه اسکار انیمیشن فرستادانیمیشن مستند «بهار ابدی» به عنوان نماینده سینمای کانادا در بخش بهترین فیلم بین المللی جوایز اسکار ۲۰۲۳ انتخاب شد.

به گزارش ایسنا به نقل از ورایتی، این فیلم مستند به کارگردانی جیسون لوفتوس برگرفته از آثار داکسیونگ، عکاس مشهور بین المللی است که به عنوان عضوی از گروه فالون گونگ مجبور به فرار از چین شد و پس از یورش پلیس در چانگچون ممنوع شد.

مجموعه‌ای از فیلم‌هایی با انیمیشن‌های سه‌بعدی با الهام از هنر داکسیونگ، «بهار ابدی» وقایع بیستمین سالگرد کنترل این گروه در چین را به همراه روایت‌های شاهدان عینی از آزار و اذیت و جزئیات مبارزه برای آزادی سیاسی و مذهبی مرور می‌کند.

در طول تاریخ جوایز اسکار، هشت فیلم کانادایی در بخش بهترین فیلم بین‌المللی (غیرانگلیسی زبان یا فیلم خارجی) به فینال راه یافتند که آخرین آن فیلم «جادوگر جنگ» ساخته کیم نگوین در سال ۲۰۱۳ بود.

اسکار آکادمی علوم و هنرهای سینمایی هر سال تنها یک فیلم را به نمایندگی از یک کشور در رده بهترین فیلم بلند بین المللی می پذیرد. فیلم‌های ارسالی باید در خارج از ایالات متحده به زبانی غیر از انگلیسی تولید شده باشند و باید حداقل هفت روز متوالی بین ۱ ژانویه ۲۰۲۲ تا ۳۰ نوامبر ۲۰۲۲ در کشور ارسال‌کننده نمایش داده شده باشند.

آخرین مهلت معرفی نمایندگان منتخب کشورهای رقابت کننده در بخش بهترین فیلم بین المللی اسکار ۲۰۲۳ به شرایط قبل از اپیدمی کرونا بازگشت و سرانجام پس از گذشت چندین سال، کمیته اسکار کشورهای مختلف به مقام سوم رسید. .

در مهرماه (یازدهم مهر) فرصت دارند تا در نهایت نماینده سینمای خود را در آکادمی با بررسی گزینه های مختلف معرفی کنند.

فهرست اولیه نامزدهای بهترین جایزه بین‌المللی اسکار شامل ۱۵ فیلم در ۲۱ دسامبر ۲۰۲۲ (۳۰ آذر) و ۵ نامزد نهایی در ۲۴ ژانویه ۲۰۲۳ (۴ بهمن) اعلام می‌شوند. .

نود و پنجمین دوره جوایز اسکار در تاریخ ۱۲ مارس ۲۰۲۳ (۲۱ مارس) در سالن دالبی تئاتر هالیوود برگزار می شود.

در پایان یام