ژن های پدر می توانند باعث پره اکلامپسی شوند

دسته‌بندی نشده


نویسنده اد ادلسون
خبرنگار HealthDay

پنجشنبه ، 15 سپتامبر (HealthDay News) – بر اساس یک مطالعه نروژی -آمریکایی ، ژن های پدر ممکن است در خطر ابتلا به پره اکلامپسی ، وضعیت خطرناک فشار خون بالا که در دوران بارداری رخ می دهد ، کمک کند.

مشخص بود که زنان متولد شده پس از بارداری مبتلا به پره اکلامپسی در معرض خطر بالاتری برای تجربه این وضعیت در دوران بارداری خود هستند. در حال حاضر ، یک مطالعه شامل بیش از 700000 تولد در نروژ نشان می دهد که مردان متولد شده پس از چنین حاملگی به طور متوسط ​​در معرض خطر بیشتری برای بچه دار شدن در صورت بروز عارضه هستند ، همچنین در 15 سپتامبر گفته شد. مجله پزشکی بریتانیابه

دکتر آلن ویلکاکس ، محقق ارشد در موسسه ملی محیط زیست ایالات متحده ، می گوید: “پزشکان می توانند خطرات مندرج در سند را بررسی کنند تا ببینند آیا در ارزیابی خطرات زن مبتلا به پره اکلامپسی در خانواده آنها مفید است یا خیر.” علوم بهداشتی که در این مطالعه همکاری کردند.

پره اکلامپسی تقریباً در 5٪ بیماران رخ می دهد. زایمان ، هر سال بر 200،000 بارداری در ایالات متحده تأثیر می گذارد. فشار خون غیرطبیعی می تواند خونرسانی به جفت را کاهش دهد ، این امر باعث تأمین غذا و اکسیژن مورد نیاز جنین می شود که می تواند منجر به کاهش وزن هنگام تولد و مشکلات دیگر شود. تنها راه درمان زایمان سریع است.

این مطالعه نشان داد که دختران زنانی که در دوران بارداری دچار پره اکلامپسی شده بودند ، دو برابر بیشتر در مقایسه با مطالعات قبلی نشان داده بودند. با این حال ، او همچنین 50 درصد خطر ابتلا به این بیماری را برای زنان بارداری که در شرایط مشابه متولد می شوند ، پیدا کرد.

دکتر توضیح داد: “ژن پدر در ایجاد پره اکلامپسی نقش دارد.” روول اسکایرون ، اپیدمیولوژیست ، دانشگاه برگن. “به جز مکانیسم ژنتیکی ، به هیچ وجه نمی تواند بر این بارداری تأثیر بگذارد.”

ارتباط ژنتیکی در پره اکلامپسی شدید ، که می تواند برای جنین کشنده باشد ، اهمیت ویژه ای داشت. شیوع بیماری های شدید سه برابر افزایش یافت ، به طوری که زنان متولد پره اکلامپسی تقریباً دو برابر و مردان تقریبا دو برابر شدند.

اسکایرون گفت: “پزشکان باید آگاه باشند که چنین خطرات می تواند منجر به چنین مواردی شود.”

تحقیقات نشان داده است که خطر ژنتیکی می تواند در سراسر خانواده ایجاد شود. خواهران مردان یا زنان مبتلا دو برابر بیشتر در معرض ابتلا به بیماری عادی در دوران بارداری بودند ، حتی اگر این وضعیت در هنگام تولد وجود نداشت.

با این حال ، این مطالعه نشان داد ، خطر چنین برادرانی در چنین مواردی افزایش نیافته است. این نشان می دهد که حساسیت ممکن است از مادر به دختر منتقل شود ، اما از مادر به پسر منتقل نمی شود.

اسکایرون گفت: “این نوع تفکر جدید است.” “هیچ مطالعه قبلی برای ارائه چنین اطلاعات جمعیتی انجام نشده است.”

منابع: Rolv Skjaerven ، MD ، اپیدمیولوژیست ، دانشگاه برگن ، نروژ ؛ آلن ویلکاکس ، محقق ارشد ، م Instituteسسه ملی علوم بهداشت محیط ، تحقیقات مثلث پارک ، NC ؛ 2005 15 سپتامبر مجله پزشکی بریتانیا وارد شده

حق چاپ © 2005 ScoutNews LLC. همه حقوق محفوظ است.نمایش اسلاید

بیماری قلبی: علل حمله قلبی
دیدن نمایش اسلاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *