ژن‌هایی را که به حمله می‌شوند، شناسایی کردبرخی از ژن‌های خاص ممکن است به بروز بیماری‌ها منجر شوند و حمله قلبی را به همراه داشته باشند.

به گزارش ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس ، مهم‌ترین ژن‌هایی که به بروز بیماری بیماری‌های کرونری قلب و شروع فعالیت‌های عملی می‌شوند، در یک پژوهش جد.

این پژوهش که توسط گروهی از پژوهشگران “موسسه پژوهش قلب ویکتور چانگ” (VCCRI) انجام شده است، می‌تواند راه‌اندازی شود برای ارائه درمان‌های هموار که به بیماران مبتلا به بیماری قلب کمک می‌کنند.

پروفسور “جیسون کواچیچ” (Jason Kovacic) پژوهشگر ارشد این پروژه گفت: این پژوهش به سه پیشرفت بزرگ دست یافت که همه آنها را در مبارزه با بیماری بیماری، مهم کلیدی دارند.

وی افزود: نخست اینکه ما ژن‌های دقیق‌تری را می‌توانیم انجام دهیم که احتمالاً بیماری کرونری قلب می‌شو. دوم اینکه ما دقیقاً مشخص می‌کنیم که در کدام قسمت از بدن می‌توان نقش اصلی این ژن‌ها را داشت. این تأثیر ممکن است در خود شریانهای قلب باشد که مستقیماً باعث انسداد می شود، در بدنی باشد که سطح کلسترول میانجامد یا در خون رخ دهد که تغییر را در پی داشته باشد. سومین اول، رتبه‌بندی ژن‌ها به ترتیب اولویت‌ها در ایجاد بیماری کرونری قلب بود.

واچیچ ادامه داد: برخی از ژن‌های برگزیده شده در این فهرست، پیشتر هرگز در زمینه فعالیت‌های قلبی م یافتن این ژنهای مهم و جدید، واقعاً هیجان انگیز است در اما حال یک چالش واقعی به شمار میرود زیرا هنوز هیچکس دقیقا نمیداند که چه تعداد از آنها به بروز بیماری کرونری قلب میشوند.

در این پژوهش، ۶۰۰ بیمار مبتلا به بیماری کرونری قلب و ۱۵۰ بیمار دیگر به این بیماری مبتلا نبودند. پژوهشگران ابرایانه‌ای موسوم به «مینروا» برای خرد کردن اعداد، تحلیل و تحلیل داده‌ها و جمع‌آوری‌ها.

واچیچ امیدوار است که یافته‌های این پژوهش، به ارائه راه‌هایی برای مقابله با کمک قلبی کمک کند

وی افزود: این دانش به ما امکان می‌دهد که ژن‌های حیاتی را که باعث انجام فعالیت‌های قلبی می‌شوند، جست و جو کنیم زیرا اکنون می‌دانیم که این ژنها چقدر به بررسی عمیق می‌پردازند و سریعاً می‌دانیم که چگونه باعث بیماری‌های قلبی می‌شود و آیا ممکن است. هدف درمانی امیدوارکننده باشند یا خیر.

کواچیچ ادامه داد: یکی دیگر از جنبه های مهم این پژوهش بود که یکی از ژنهای برتر موسوم به “PHACTR1” که پیشتر به آن مشکوک بودیم، به عنوان یکی از دو ژن برتر برای ایجاد بیماری بیماری کرونری قلب خطرناک شد. ما بسیار فعال در حال بررسی PHACTR1 در آزمایشگاه خود هستیم زیرا که نه تنها باعث بیماری کرونری قلب می شود، بلکه بیشتر از سایر بیماری های مانند میگرن را به همراه دارد.

یک مزیت دیگر این پژوهش برای بیماران ممکن است باعث بهبود آزمایش‌های ژنتیکی شود.

کواچیچ گفت: مایشهای ژنتیکی وجود دارد که باید برای افراد در معرض خطر ابتلا به بیماری کرونری رل باشد. این‌ها در حال حاضر دقیق آزمایش و آزمایش به همین دلیل، در یک محیط بالینی استفاده نمی‌شوند. این فهرست اصلاح شده و اولویت بندی شده است از ژنها که در پژوهش خود منتشر کردند، بسیاری از احتمالات جدید را بررسی کرده و راه را برای توسعه درمان هدف هموار می‌سازد.

این پژوهش، در مجله «تیراژ» به چاپ رسید.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری