چین در بازی های نظامی دریایی وستوک به ژاپن پیوستناوگروه نیروی دریایی چین به رهبری بزرگترین ناوشکن این کشور به رزمایش مشترک چین و روسیه در دریای ژاپن می پیوندد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست، نیروی دریایی چین ناوشکن Type 055 Nanchang، Type 054 Yancheng و کشتی تدارکاتی Type 903 Dongpingo را برای انجام عملیات مشترک پدافند هوایی اعزام کرده است.نیروی دریایی روسیه روز شنبه . در دریای ژاپن..

فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن روز یکشنبه گفت که هنوز مطمئن نیست که در پنجاهمین سالگرد عادی سازی روابط چین و ژاپن شرکت کند یا خیر.

روابط چین و ژاپن تحت تأثیر تنش بین پکن و واشنگتن قرار گرفته است.

روابط بین دو کشور به ویژه زمانی که نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، از تایوان، جزیره ای خودگردان که چین آن را بخشی از خاک خود می داند، بازدید کرد، بدتر شده است. در واکنش به این سفر، پکن تعداد بی سابقه ای موشک را در اطراف تایوان آزمایش کرد و پنج فروند از این موشک ها در منطقه انحصاری اقتصادی ژاپن فرود آمد. اما پکن این موضوع را رد کرد و گفت که چین و ژاپن هرگز بر سر مرزهای این منطقه به توافق نرسیده اند.

رزمایش نظامی که در دریای ژاپن برگزار می شود، بخشی از بازی های نظامی وستوک ۲۰۲۲ است که توسط روسیه برگزار می شود که تا روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت. ارتش چین بیش از ۲۰۰۰ سرباز را به این بازی ها اعزام کرده است.

در انتهای پیام