چگونه کلسترول خود را برای زندگی سالم‌تر کاهش دهیم؟

پس تشخیص داده شده که کلسترول بالا دارید، حالا چی؟ ابتدا باید بدانید که اعداد شما به چه معنا هستند. کلسترول تام ایده آل زیر ۲۰۰ میلی گرم در دسی لیتر، با LDL (کلسترول بد) زیر ۱۳۰ و HDL (کلسترول خوب) بالای ۴۰ است. همچنین، کلسترول خود را به طور مرتب چک کنید. بزرگسالان بالای ۲۰ سال باید حداقل هر ۵ سال یک بار کلسترول خون خود را چک کنند.

اگر سطح کلسترول شما بالا است، با گزینه های خود آشنا شوید. مگر اینکه سطح شما به طور خطرناکی خارج از نمودار باشد، نیازی به اقدام فوری نیست. شما می توانید کمی زمان بگذارید تا تصمیم بگیرید که کدام استراتژی برای شما بهترین کار را دارد و با سبک زندگی شما سازگار است. خطر ابتلا به بیماری قلبی را تجزیه و تحلیل کنید. آیا در خانواده شما اجرا می شود؟ آیا هیچ یک از اعضای خانواده شما کلسترول بالا دارند؟ اگر پاسخ شما به هر یک از این سؤالات مثبت است، می خواهید رویکرد تهاجمی تری برای درمان کلسترول بالای خود داشته باشید.

اولین کاری که باید برای کاهش کلسترول خود انجام دهید این است که اگر بیش از حد وزن دارید، وزن خود را کاهش دهید. در واقع، از دست دادن تنها ۵ یا ۱۰ پوند ممکن است سطح کلسترول شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. راه رفتن را شروع کنید. ثابت شده است که ورزش منظم (نه حتی شدید، پیاده روی ساده) باعث کاهش سطح کلسترول و خطر ابتلا به بیماری قلبی می شود.

چربی های خود را بشناسید چربی هایی در غذا وجود دارد که برای ما مفید است، مانند آووکادو، کره بادام زمینی، روغن زیتون، روغن کانولا و ماهی سالمون. نشان داده شده است که این چربی ها در واقع به کاهش LDL شما کمک می کنند. با این حال، چربی های اشباع شده (چربی های بد) کلسترول شما را سریعتر از هر چیز دیگری افزایش می دهند. غذاهای سرشار از چربی های اشباع شده عبارتند از: گوشت، کره، شیر پرچرب و پنیر. مصرف این غذاها را تا حد امکان کاهش دهید.

سعی کنید فیبر بیشتری به رژیم غذایی خود اضافه کنید. همچنین، هر روز یک مولتی ویتامین خوب مصرف کنید. سعی کنید استرس روزانه خود را کاهش دهید، به اندازه کافی بخوابید و با پزشک خود در مورد گزینه های درمانی خود صحبت کنید. برای بسیاری از افراد، پیروی از برخی تغییرات سبک زندگی می تواند تنها چیزی باشد که برای کاهش کلسترول به سطح مطلوب لازم است. البته همیشه مواردی وجود دارد که برخی از افراد برای کمک به حفظ کلسترول به دارو نیاز دارند.

سریعترین رژیم لاغری