چگونه کلسترول بالا را به طور ایمن درمان کنیم

کلسترول ممکن است بسته به سبک زندگی، جنسیت یا میراث فرد متفاوت باشد. هر یک از ما می توانیم کارهای خاصی را انجام دهیم تا زندگی سالم تر و طولانی تری داشته باشیم. یکی از این جایگزین ها شامل حفظ کلسترول در سطح مناسب است. با این حال، حقیقت این است که حتی افراد جوان، لاغر و دارای آمادگی جسمانی نیز می توانند سطوح بالایی از کلسترول داشته باشند، حتی اگر به دلیل عوامل خاصی احتمال افزایش سطح کلسترول افزایش یابد. مدیریت سبک زندگی می‌تواند برخی از این عوامل را تغییر دهد، در حالی که برخی دیگر نیازمند رویکرد تهاجمی‌تر برای شامل داروهای کاهنده کلسترول هستند. حمل وزن اضافی معمولا سطح کلسترول “بد” را افزایش می دهد.

اکثر مردم نمی دانند که کلسترول خوب (HDL) و کلسترول بد (LDL) وجود دارد. متأسفانه، این تلاش‌ها برای ارائه توضیحی آسان در مورد اندازه‌گیری کلسترول، در واقع آن را نادرست معرفی می‌کنند. نسبت HDL به LDL خود را بهبود بخشید، ورزش منظم، آهسته دویدن، پیاده روی و خوردن غذاهای رژیمی متعادل که غذاهای کم چرب است، انجام دهید. عوامل اصلی در تغییر نسبت LDL / HDL بدن شما به نفع شماست. کاهش وزن نیز می تواند مفید باشد. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد الکل، در کنترل، می‌تواند اثر مفید کمی در افزایش سطح HDL داشته باشد.

موارد مختلفی می تواند بر سطح کلسترول و روش کنترل تأثیر بگذارد. رژیم غذایی. چربی اشباع شده و کلسترول موجود در غذا باعث می شود سطح کلسترول خون شما بالا برود. چربی اشباع مشکل اصلی است، اما کلسترول موجود در غذاها نیز مهم است. کاهش مقدار چربی اشباع شده و کلسترول در رژیم غذایی به کاهش سطح کلسترول خون شما کمک می کند. اضافه وزن یک عامل خطر برای بیماری قلبی است. همچنین تمایل به افزایش کلسترول شما دارد.

داروهای کاهنده کلسترول زمانی که با رژیم غذایی ترکیب شوند موثرتر هستند. بنابراین آنها به منظور تکمیل، نه بازیابی، یک رژیم غذایی کم چربی اشباع شده و کلسترول کم هستند. خلاصه ای از دستورالعمل های رژیم غذایی برای کاهش سطح کلسترول خون بالا، کمتر غذای پرچرب بخورید (به ویژه آنهایی که دارای چربی اشباع هستند) و بخشی از چربی اشباع شده در رژیم غذایی خود را با چربی غیراشباع جایگزین کنید. غذاهای پرکلسترول کمتر بخورید، غذاهایی را انتخاب کنید که کربوهیدرات های پیچیده با نشاسته و فیبر دارند. وزن خود را کاهش دهید؛ اگر اضافه وزن دارید، باید کلسترول را کنترل کنید.

دفتر خاطرات کلسترول به دنبال نتایج به کنترل آن کمک می کند. در اخبار پزشکی به درمان کلسترول بالا مربوط می شود: داروی گیاهی گوگولیپید ممکن است برخی از داروهای تجویزی را بی اثر کند. و داروی کاهش وزن، اورلیستات، خود را در آزمایشات ثابت می کند. درمان های کلسترول بالا مصرف نکردن برخی از گوشت قرمز سرشار از چربی اشباع شده و کلسترول است که می تواند کلسترول خون شما را افزایش دهد. لازم نیست خوردن آن یا هر غذای دیگری را متوقف کنید. اما گوشت قرمز منبع قابل توجهی از پروتئین، آهن و سایر ویتامین ها و مواد معدنی است.