چگونه پزشک تشخیص می دهد که شما به داروی کلسترول نیاز دارید

اگر اخیراً داروی کلسترول مصرف کرده اید، ممکن است اکنون تعجب کنید که سطوح شما چقدر بالا بوده است و چرا برخی از افراد با سطوح بالا می توانند به سادگی آن را با رژیم غذایی و ورزش کنترل کنند. خوب است بدانیم چرا افراد خاصی به داروهای تجویزی نیاز دارند و برخی دیگر می توانند از روش های طبیعی تری برای حفظ سلامت خود استفاده کنند.

آزمایش سطح کلسترول معمولاً بخشی از یک سری آزمایش چندگانه است که به عنوان پروفایل لیپیدی شناخته می شود. سه چیز وجود دارد که به عنوان بخشی از این پروفایل لیپیدی آزمایش می شود. آنها تست LDL-C، HDL-C و تری گلیسیرید هستند. نتایج می تواند تعیین کند که آیا شما سالم هستید یا در خطر ابتلا به گرفتگی عروق و بیماری قلبی هستید.

واقعیت این است که سه سطح مختلف وجود دارد که سطح کلسترول سرم شما می تواند در آنها سقوط کند. ممکن است طبیعی (زیر ۲۰۰ میلی گرم در دسی لیتر یا ۵.۱۸ تا ۶.۱۸ میلی مول در لیتر)، مرزی بالا (بین ۲۰۰ و ۲۳۹ میلی گرم در دسی لیتر یا ۶.۱۸ میلی مول در لیتر) یا پرخطر (هر چیزی بیش از ۲۴۰ میلی گرم در دسی لیتر یا ۶.۲۲ میلی مول در لیتر باشد. ). بسته به جایی که قرائت‌های شما در کجا قرار می‌گیرد، ممکن است برای آزمایش بیشتر فرستاده شوید یا مستقیماً روی داروی کلسترول قرار دهید. اغلب افرادی که خوانش های مرزی بالایی دارند می توانند به سادگی با استفاده از رژیم غذایی به جای تجویز، سطح خود را کنترل کنند.

آیا می دانستید که در واقع دو نوع مختلف کلسترول وجود دارد و تنها یکی از آنها “بد” در نظر گرفته می شود؟ درست است. کلسترول را می توان به کلسترول خوب، که به عنوان کلسترول HDL یا لیپوپروتئین با چگالی بالا نیز شناخته می شود، و کلسترول بد، که به عنوان LDL یا کلسترول لیپوپروتئین با چگالی کم نیز شناخته می شود، تجزیه می شود. وقتی در محدوده بالای مرزی تست می‌کنید، ممکن است در واقع به دلیل خواندن HDL شما باشد، به همین دلیل است که ممکن است برای آزمایش بیشتر فرستاده شوید.

همانطور که می بینید، تصمیم گیری برای مصرف داروی کلسترول یک تصمیم ساده نیست. همچنین انتخاب نوع دارویی که برای شما تجویز می شود چندان آسان نیست. راه های مختلفی برای افزایش کلسترول وجود دارد. ممکن است چربی اشباع شده بیش از حد در رژیم غذایی وجود داشته باشد. این امر مستلزم مصرف غذای اصلاح شده و داروهای خاصی است که مانع جذب کلسترول توسط بدن می شود.

برخی افراد نیز کلسترول زیادی تولید می کنند. ممکن است متوجه نباشید که این ماده در واقع یک ماده طبیعی است که توسط کبد ایجاد می شود و در حد اعتدال برای فرآیندهای طبیعی بدن مورد نیاز است. اگر مشخص شود که بدن شما بیش از حد تولید می کند، ممکن است داروهایی مصرف کنید که می توانند با این مشکل مقابله کنند.

همیشه باید قبل از ترک یا تغییر دوز داروهای کلسترولی که مصرف کرده اید با پزشک خود صحبت کنید. برعکس، مهم است که بدانید چه چیزی مصرف می‌کنید، چه عوارض جانبی می‌تواند داشته باشد و آیا ممکن است جایگزین‌هایی وجود داشته باشد که خطرات سلامتی قابل توجهی نداشته باشد. فقط شما می توانید از سلامتی خود دفاع کنید، بنابراین مهم است که بدانید چه چیزی به بدن خود وارد می کنید.

سریعترین رژیم لاغری