چگونه می توان اختلال نعوظ را با غذا درمان کرد – A تا Z مواد غذایی و گیاهان دارویی برای نعوظ سخت تر

اختلال نعوظ، زمانی که به دلایل روانی نباشد، عمدتاً نتیجه رژیم غذایی و تغذیه نامناسب است. منطقی است که اگر برخی غذاها برای شما مضر هستند، پس غذاهای خاصی نیز باید برای شما مفید باشند. فهرست زیر از غذاها و گیاهان همگی دارای ویژگی هایی هستند که به نوعی به سلامت جنسی کمک می کنند و رژیم غذایی حاوی این غذاها کمک زیادی به درمان اختلال نعوظ می کند.

بادام ها پر از مواد مغذی هستند آنها سرشار از چربی های تک غیراشباع هستند که با کاهش سطح کلسترول بد (LDL) سلامت قلب را بهبود می بخشد. آنها دارای سطوح بالایی از ویتامین E هستند که یک آنتی اکسیدان است و منبع بسیار خوبی از منیزیم هستند که برای بهبود جریان خون در سراسر بدن ضروری است.

سیب دارای سطوح بالایی از آنتی اکسیدانی به نام کوئرسیتین هستند که نشان داده شده است باعث تولید دوپامین در مغز می شود. آنها همچنین برای کاهش کلسترول انسداد شریان شناخته شده اند.

آووکادوها حاوی اسید اولئیک، یک چربی تک غیراشباع است که ممکن است به کاهش کلسترول کمک کند، و مدت‌هاست که به عنوان یک داروی غرایز جنسی شناخته می‌شوند. تحقیقات نشان داده است که خوردن آووکادو می تواند منجر به کاهش قابل توجه LDL (کلسترول بد)، همراه با افزایش HDL (کلسترول خوب) شود.

موز منبع غنی اسید آمینه تیروزین هستند که مسئول تنظیم و تحریک سطح دوپامین است. موز همچنین منبع عالی پتاسیم است، یک ماده معدنی که برای حفظ فشار خون طبیعی و عملکرد قلب ضروری است.

کرفس حاوی ترکیبی به نام فتالید است که ماهیچه های اطراف شریان ها را شل می کند و در نتیجه گردش خون و جریان خون به آلت تناسلی را بهبود می بخشد. همچنین منبع عالی ویتامین C است که یک آنتی اکسیدان است و بنابراین در ارتقای سلامت قلب و عروق ضروری است.

فلفل نشان داده شده است که فلفل مانند کاین سطح کلسترول را کاهش می دهد و در عین حال توانایی بدن برای جلوگیری از تشکیل لخته های خون را افزایش می دهد. به عبارت ساده تر، فلفل قرمز برای پمپاژ قوی خون در بدن بسیار عالی است و به سرعت عمل می کند!

سینیدیوم گیاهی محبوب از چین است که به عنوان مقوی جنسی استفاده می شود و به دلیل فواید سلامتی آن در سراسر جهان شهرت دارد. دانه های کنیدیوم با افزایش تولید اکسید نیتریک عمل می کنند و این باعث می شود که آنها به یکی از قوی ترین داروهای طبیعی برای تقویت میل جنسی تبدیل شوند. اکسید نیتریک برای نعوظ ضروری است زیرا باعث شل شدن رگ های خونی می شود و در نتیجه اجازه می دهد خون کافی به آلت تناسلی وارد شود.

تاریخ سرشار از پتاسیم هستند و پتاسیم به حفظ عملکرد طبیعی قلب و سیستم عصبی کمک می کند. قلب سالم و سیستم قلبی عروقی برای داشتن نعوظ قوی حیاتی است.

تخم مرغ حاوی کلسترول است که برای تولید تستوسترون لازم است. آنها همچنین سرشار از ویتامین های B6 و B5 هستند. این دو ویتامین به متعادل کردن سطح هورمون ها و مبارزه با استرس، دو عامل ضروری برای داشتن میل جنسی سالم، کمک می کنند. و تخم مرغ همچنین منبع قابل توجهی از ویتامین A است که برای سلامتی تعداد اسپرم ضروری است.

ماهی مانند سالمون، ماهی خال مخالی، قزل آلا و تن (که همگی «ماهی‌های روغنی» در نظر گرفته می‌شوند) سرشار از اسیدهای چرب ضروری امگا ۳ هستند که نسبت کلسترول خوب به کلسترول بد را بهبود می‌بخشد و بنابراین برای سلامت قلب و عروق مفید است. ماهی های روغنی همچنین حاوی سطوح بالایی از سلنیوم و روی هستند که برای سلامت جنسی بهینه مورد نیاز هستند.

سیر یک فوق غذای مطلق برای اختلال نعوظ است. دارای سطوح بالایی از ترکیبی به نام آلیسین است که نشان داده شده است که باعث گشاد شدن رگ های خونی می شود. همچنین به دلیل داشتن ویتامین C، ویتامین B6، سلنیوم و منگنز، فواید زیادی برای سلامت قلب و عروق دارد.

جینکو بیلوبا یکی از قدیمی ترین گونه های درختی است که در طب سنتی برای درمان اختلالات گردش خون استفاده می شود. مطالعات نشان داده اند که جینکو در افزایش خون رسانی به اندام های حیاتی مانند آلت تناسلی موثر است، زیرا با گشاد کردن رگ های خونی و کاهش چسبندگی پلاکت های خون عمل می کند. به این ترتیب در بهبود میل جنسی و اختلال نعوظ موثر است.

جینسینگ حدود ۵۰۰۰ سال است که توسط چینی ها به عنوان یک تونیک همه کاره استفاده می شود. برای افزایش میل جنسی، تقویت سیستم ایمنی، افزایش سطح انرژی و برای بهبود جریان خون شناخته شده است.

علف هرز بز شاخدار یک داروی گیاهی چینی است که برای درمان اختلالات جنسی استفاده می شود. این به طور گسترده در طب سنتی چینی برای بازگرداندن میل جنسی، تقویت عملکرد نعوظ و مبارزه با خستگی استفاده می شود.

لوبیا قرمز عضوی از خانواده حبوبات هستند و دارای فیبرهای کاهنده کلسترول بسیار بالایی هستند. از این رو آنها یک غذای عالی برای باز کردن انسداد شریان ها و بهبود گردش خون هستند که برای جریان خون به آلت تناسلی ضروری است. نه تنها این، بلکه مملو از ویتامین ها و مواد معدنی هستند، پروتئین بالایی دارند و عملاً هیچ چربی ندارند.

عدس همچنین عضوی از خانواده حبوبات هستند و مانند لوبیا چشم بلبلی نیروگاه فیبر هستند. آنها سرشار از مواد مغذی هستند و منبع خوبی از منیزیم هستند. وقتی بدن منیزیم کافی داشته باشد، این امر به رگ‌ها و شریان‌ها اجازه می‌دهد تا آرام شوند، که جریان خون، اکسیژن و مواد مغذی را در سراسر بدن بهبود می‌بخشد.

کبد یکی از بهترین منابع ویتامین A است که برای باروری ضروری است. مطالعات نشان می‌دهد مردانی که ویتامین A دریافت می‌کنند، تعداد اسپرم‌های بیشتری دارند و عملکرد جنسی بهتری نسبت به مردانی دارند که این ویتامین را ندارند.

گوشت به خصوص قرمز بدون چربی حاوی پروتئینی است که به طور طبیعی سطح دوپامین، ماده شیمیایی مغز مرتبط با افزایش میل جنسی را افزایش می دهد. گوشت همچنین حاوی سطوح بالایی از روی است که با تحریک تولید تستوسترون میل جنسی را افزایش می دهد.

آجیل باید بخشی از هر رژیم غذایی سالم باشد (تا زمانی که آلرژی نداشته باشید). به طور کلی، آجیل سرشار از پروتئین و چربی های خوب (تک غیراشباع و چند غیراشباع) و چربی های اشباع کمی هستند. آنها کلسترول ندارند، ویتامین ها و مواد معدنی بالایی دارند و اسید آمینه آرژنین بالایی دارند. آرژنین توسط بدن برای ساختن اکسید نیتریک استفاده می شود که رگ های خونی را شل می کند و برای نعوظ ضروری است. علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهد که خوردن آجیل می تواند سطح کلسترول بد (LDL) را کاهش دهد و می تواند از بیماری قلبی محافظت کند.

جو دوسر در نوع خاصی از فیبر بسیار بالا هستند، که نشان داده شده است که سطح کلسترول را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد، در نتیجه به باز شدن رگ ها و بهبود جریان خون کمک می کند. آنها همچنین سرشار از آنتی اکسیدان هستند که با کمک به جلوگیری از آسیب رساندن رادیکال های آزاد به کلسترول LDL، خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد.

پیازها اعضایی از خانواده آلیوم مانند سیر هستند و سرشار از کروم هستند، یک ماده معدنی کم مصرف با فواید سلامتی متعدد. مطالعات نشان داده اند که کروم می تواند سطح گلوکز خون را کاهش دهد، کلسترول بد را کاهش دهد و سطح کلسترول خوب را افزایش دهد.

صدف به دلیل سطوح بالای روی که باعث افزایش تولید اسپرم و تستوسترون می‌شود، مدت‌هاست که به عنوان یک داروی غرایز جنسی در نظر گرفته می‌شوند. صدف همچنین حاوی دوپامین است که به افزایش میل جنسی معروف است.

پاپایا به دلیل سطوح بالای کاروتن، ویتامین C، ویتامین E، ویتامین A و فلاونوئیدها سرشار از آنتی اکسیدان هستند. آنها همچنین حاوی ویتامین های B و مواد معدنی از جمله پتاسیم و منیزیم هستند. سطوح بالای آنتی اکسیدان ها به جلوگیری از اکسیداسیون کلسترول کمک می کند و بنابراین از گرفتگی عروق جلوگیری می کند. آنها همچنین منبع خوبی از فیبر هستند که سطح کلسترول بالا را کاهش می دهد.

بادام زمینی آنها به عنوان بهترین راه طبیعی برای افزایش تولید اکسید نیتریک توصیف شده اند. آنها در واقع آجیل نیستند، بلکه عضوی از خانواده حبوبات هستند (و مربوط به نخود، عدس، نخود و غیره) هستند، اما صرف نظر از طبقه بندی آنها، آنها را به عنوان آجیل توصیف کرده اند. “ویاگرای رژیمیاین به دلیل غلظت بالای ال آرژنین است که برای گشاد شدن رگ های خونی ضروری است. علاوه بر این، بادام زمینی منبع عالی ویتامین E، نیاسین، فولات، پروتئین و منگنز است و منبع خوبی از چربی های تک غیراشباع است. که برای سلامت قلب مفید است.

آجیل کاج در واقع دانه های درخت کاج هستند و از نظر روی بسیار غنی هستند. مدت‌هاست که از آن‌ها به‌عنوان یک داروی تقویت‌کننده جنسی در سرتاسر دریای مدیترانه و شرق استفاده می‌شده است. یک کتابچه راهنمای عشق عربی باستانی تجویز می کندیک لیوان عسل غلیظ به اضافه ۲۰ عدد بادام و ۱۰۰ دانه کاج که سه شب تکرار می شود.برای بازگرداندن قوای جنسی مرد.

انار سرشار از آنتی اکسیدان است که از اکسیداسیون کلسترول بد (LDL) جلوگیری می کند. علاوه بر این، نشان داده شده است که آب انار از لخته شدن پلاکت های خون جلوگیری می کند. مطالعات نشان داده است که مصرف طولانی مدت انار در مبارزه با اختلال نعوظ موثر است.

کوینو غله ای بومی آمریکای جنوبی است و زمانی به دلیل توانایی آن در افزایش استقامت جنگجویان خود “طلای اینکاها” نامیده می شد. سرشار از پروتئین و فیبر است و سرشار از مواد معدنی از جمله منیزیم است که به آرامش رگ‌های خونی کمک می‌کند و بنابراین به بهبود جریان خون کمک می‌کند.

تمشک زیرا اندازه کوچک آنها مملو از مواد مغذی هستند و منبع عالی فیبر رژیمی هستند. آنها تقریباً ۵۰٪ سطوح آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به توت فرنگی دارند، به دلیل سطوح بالای فیتونوترینت ها، فلاونوئیدها و ویتامین C.

توت فرنگی منبع عالی ویتامین C هستند و همچنین منبع خوبی از فولات و ویتامین های B از جمله تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین و ویتامین B6 هستند. آنها همچنین منبع خوبی از اسیدهای چرب امگا ۳، ویتامین E، ویتامین A و ویتامین K و منبع عالی پتاسیم و منیزیم هستند. آنها مملو از آنتی اکسیدان هایی هستند که کلسترول بد را از آسیب رساندن به دیواره سرخرگ ها محافظت می کند.

تونگکات علی عصاره ریشه درخت کوچکی است که در جنگل های بارانی استوایی جنوب شرق آسیا یافت می شود. به نظر می رسد که با افزایش سطح تستوسترون کار می کند و سال هاست که در مالزی به عنوان یک مقوی جنسی استفاده می شود.

هندوانه دارای سطوح بالای اسید آمینه ای به نام سیترولین است، یک ماده مغذی گیاهی که به آرامش و باز شدن رگ های خونی کمک می کند و در نتیجه جریان خون را به آلت تناسلی افزایش می دهد. به همین دلیل، تحقیقات نشان داده است که این میوه ممکن است اثراتی مشابه ویاگرا بر روی رگ های خونی داشته باشد. سیترولین توسط بدن برای تولید اسید آمینه، آرژنین، که پیش ساز اکسید نیتریک است، استفاده می شود و اکسید نیتریک به گشاد شدن رگ های خونی کمک می کند.

جوانه گندم سرشار از ویتامین های گروه B مانند فولات، تیامین و ویتامین B6 است. همچنین منبع خوبی از منیزیم، منگنز و روی است که برای سلامت جنسی حیاتی است. و همچنین حاوی سطوح بالایی از ویتامین E است که یک آنتی اکسیدان است و بنابراین برای سلامت سیستم قلبی عروقی بسیار مفید است.

فلز روی مهم ترین ماده معدنی برای سلامت جنسی است و به همین دلیل است که غذاهایی مانند صدف به عنوان آفرودیزیک شناخته می شوند. روی برای حفظ سطح طبیعی تستوسترون ضروری است و همچنین آنزیمی را که تستوسترون را به استروژن اضافی تبدیل می کند، مهار می کند. علاوه بر این، روی همچنین با افزایش تعداد و تحرک اسپرم به بدن کمک می کند تا اسپرم سالم تری تولید کند.

خلاصه: غذاها و گیاهان فراوانی وجود دارد که به دلیل مواد مغذی موجود در آنها برای عملکرد نعوظ مفید هستند. رژیم غذایی حاوی این غذاها باعث کاهش کلسترول، بهبود سلامت قلب و درمان اختلال نعوظ شما می شود.

سریعترین رژیم لاغری