چگونه علائم کلسترول بالا را تشخیص دهیم

تشخیص علائم کلسترول بالا ساده تر از انجام دادن است. دلیل این امر این است که تا دیر نشده عملاً هیچ علامتی وجود ندارد. داشتن کلسترول بالا به خودی خود لزوماً چیز بدی نیست زیرا بدن شما برای عملکرد صحیح به کلسترول نیاز دارد، با این حال این کلسترول بد (LDL) است که باید مراقب آن باشید زیرا می تواند منجر به بیماری عروق کرونر قلب شود. بنابراین در این صورت چه کاری می توانیم انجام دهیم تا کلسترول بد خود را کنترل کنیم؟

یکی از اولین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که میزان چربی های اشباع شده و چربی های ترانس موجود در رژیم غذایی خود را کاهش دهید. شایع ترین علت چربی های اشباع شده، گوشت قرمز و لبنیات هستند و در حالی که کاهش آنها مفید خواهد بود، کاهش چربی های ترانس است که احتمالاً مهم تر است. چربی های ترانس به طور معمول در فست فودها و همچنین غذاهای فرآوری شده و آماده یافت می شوند، و اگرچه در حال حاضر کمتر از آنها در بازار وجود دارد، اما هنوز هم نسبتاً رایج هستند. نکته ای که باید به دنبال آن باشید تا بفهمید غذایی که می خواهید بخرید حاوی چربی ترانس است یا خیر این است که ببینید روی برچسب آن نوشته شده است که حاوی روغن های هیدروژنه یا جزئی هیدروژنه است.

فقدان ورزش همچنین یک عامل کلیدی در کلسترول بالا دارد و متخصصان اکنون به ما می گویند که ورزش منظم برای درست نگه داشتن سطح کلسترول ضروری است. اما وقتی کلمه ورزش را می بینید به این معنی نیست که عضویت در ورزشگاه را بگیرید و کاملاً دیوانه شوید، زیرا چیز دیگری که در حال کشف است این است که شدت آن کلید نیست، بلکه مدت زمان است. بنابراین شما می خواهید حدود ۳۰ دقیقه ورزش تقریباً ۵ بار در هفته داشته باشید. این تمرینات همانطور که همه آماده کردم لازم نیست خیلی سخت باشند، می توانند چیزی به سادگی پیاده روی سریع یا شنا باشند.

انجام این دو گام ساده راه بسیار خوبی برای شروع کاهش کلسترول است زیرا اگرچه هیچ علامت مشخصی از کلسترول بالا وجود ندارد، اما یک شاخص عالی که سطح کلسترول شما ممکن است بیش از حد بالا باشد این است که اضافه وزن دارید، ورزش نمی کنید و زیاد غذا می خورید. از غذاهای آماده یا برداشتن غذا. با این حال، بهترین گزینه برای اطلاع از سطح کلسترول شما این است که آنها را توسط پزشک بررسی کنید، اما اگر پزشک شما می گوید که کلسترول بالایی دارید و به شما پیشنهاد می دهد که مصرف استاتین ها را شروع کنید، لطفاً قبل از موافقت دو بار فکر کنید، زیرا زمانی که آنها را دریافت کردید. سپس شما آنها را برای تمام عمر مصرف کنید، و استاتین ها نیز بدون عوارض جانبی نیستند، که برخی از آنها بسیار جدی هستند. اگر پزشک شما استاتین ها را توصیه می کند، ممکن است بخواهید ابتدا تحقیقاتی را انجام دهید تا ببینید آیا جایگزین های طبیعی وجود دارد که با استفاده از آن احساس راحتی کنید.

سریعترین رژیم لاغری