چگونه با افزایش هورمون سیری در بدن خود وزن کم کنیم؟ – دکتر رویا خادمیان

دسته‌بندی نشده


112 2 1024x690 1 - چگونه با افزایش هورمون اشباع در بدن خود وزن کم کنیم؟

چگونه با افزایش هورمون سیری در بدن خود وزن کم کنیم؟

با 8 راه حل عملی ، می توانید میزان لپتین را در بدن خود تنظیم کرده و به کاهش وزن کمک کنید. لپتین هورمونی است که به کنترل اشتها کمک می کند و به عنوان هورمون سیری شناخته می شود. توسط سلولهای چربی بدن و انتروسیتهای روده کوچک تولید می شود. لپتین متابولیسم ، گرسنگی و مصرف انرژی را کنترل می کند.

لپتین و نقش آن در کنترل وزن

از آنجا که لپتین عمدتا توسط سلول های چربی تولید می شود ، مقدار آن مستقیماً با میزان چربی بدن ارتباط دارد. هنگامی که بدن به درستی کار می کند ، سلول های چربی لپتین تولید می کنند که باعث کاهش اشتها می شود. با این حال ، با افزایش وزن ، بدن شما نسبت به سطح لپتین کمتر حساس می شود و در برابر لپتین مقاومت می کند. افراد دارای اضافه وزن دارای سطح بالایی از لپتین هستند ، اما مغز آنها سیگنالی برای متوقف کردن غذا نشان نمی دهد.

با رعایت رژیم غذایی مناسب می توان سطح لپتین را حفظ کرد. اگر دائماً در معرض دریافت کالری کم (پیروی از رژیم های سخت) باشید ، سطح لپتین خود را کاهش داده و متابولیسم را کاهش می دهید. متابولیسم را کند می کند و دفع چربی را دشوار می کند.

8 راه برای تنظیم میزان لپتین در بدن

1. فیبر کافی بخورید

با خوردن غذاهای پر فیبر مانند غلات کامل ، حبوبات و جو دوسر ، میزان فیبر روزانه خود را افزایش دهید. فیبر باعث احساس سیری طولانی مدت در شما می شود ، بنابراین سیستم گوارش سیگنالی به مغز می فرستد تا لپتین بیشتری ترشح کند.

۲ مصرف فروکتوز را محدود کنید

فروکتوز گیرنده های لپتین را مهار می کند. فروکتوز اغلب در نوشیدنی های گازدار ، بیسکویت و سایر شیرینی ها استفاده می شود. ساده ترین راه برای کاهش فروکتوز ، خوردن غذاهای سالم و طبیعی است.

3. کربوهیدراتهای پیچیده بخورید

به کربوهیدراتهای ساده (تصفیه شده ، شیرین ، فرآوری شده و معمولاً سفید) نه بگویید زیرا سطح انسولین را افزایش می دهند و منجر به مقاومت به انسولین و اختلال در تولید لپتین می شوند. مصرف روزانه کربوهیدراتهای پیچیده خود را با خوردن میوه و سبزیجات افزایش دهید. آنها منابع عالی فیبر و آب هستند و مصرف آنها به مغز شما می گوید که شما سیر هستید.

4. در صبحانه پروتئین بخورید

پروتئین نه تنها انرژی را در طول روز تامین می کند ، بلکه به تنظیم سطح لپتین نیز کمک می کند.

5. امگا 3 بخورید

مصرف اسیدهای چرب امگا 3 را با مکمل ها یا با خوردن غذاهای سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 مانند ماهی آزاد و گردو افزایش دهید. امگا 3 با حفظ پاسخ التهابی مناسب می تواند به افزایش سطح لپتین کمک کند.

6. از محدودیت شدید کالری خودداری کنید

اگر مواد مغذی کافی دریافت نکنید ، بدن دچار مشکل می شود و سرعت آنها کاهش می یابد و تولید مناسب هورمون متابولیک و لپتین را مختل می کند. برای اکثر مردم ، تولید لپتین از کاهش وزن سود می برد زیرا وزن مناسب به تنظیم هورمون ها کمک می کند.

7. تمرینات شدید را انجام دهید

تمرینات کوتاه مدت با شدت بالا داشته باشید. این تمرینات مکانیسم های چربی سوزی را تقویت کرده و به تنظیم سطح لپتین کمک می کند.

8. به اندازه کافی بخوابید

8 ساعت توصیه شده در شب بخوابید. اگر استراحت کافی ندارید ، بدن شما لپتین و گرلین کمتری تولید می کند. یک مطالعه جدید نشان می دهد افرادی که به اندازه کافی نمی خوابند 15 درصد سطح لپتین کمتری نسبت به افرادی که به اندازه کافی می خوابند دارند ، زیرا سطح لپتین معمولاً در طول چرخه خواب افزایش می یابد.

برای استفاده از Dr. رژیم آنلاین رویا خادمیان ، روی این لینک کلیک کنید:

دریافت رژیم دکتر رویا خادمیان به صورت آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *