چه غذاهایی جشن را به بهترین شکل تکمیل می کنند؟

دسته‌بندی نشده


بسیاری از رژیم های رایج مردم را تشویق می کند که روزه بگیرند و در مورد فواید آن صحبت کنند. مطالعات متعدد نشان داده اند که روزه داری می تواند مفید باشد ، اما در مورد اینکه کدام غذاها برای ترک یا روزه گرفتن مناسب ترند اجماع وجود ندارد.

در سال های اخیر به دلیل رژیم هایی مانند رژیم 5: 2 ، روزه داری متناوب در کنار سایر انواع روزه داری رواج یافته است.

روشهای مختلفی برای توصیه به فرد در مورد چگونگی کاهش کالری دریافتی در روزها یا شبهای خاص وجود دارد.

صرف نظر از میزان کالری دریافتی برای توقف روزه داری ، برخی از متخصصان رعایت رژیم مدیترانه ای را توصیه می کنند.

این مقاله درباره روزه داری و فواید احتمالی آن است. در مورد اینکه برای خوردن روزه بهتر است غذا بخورید و به روزه های کوتاه مدت و بلند مدت اشاره می کند.

روزه و فواید آن

این امر در بین بسیاری از مردم رایج شده است زیرا اعتقاد بر این است که آنها می توانند با روزه گرفتن یا ناشتا و همچنین کاهش وزن ، سلامتی و طول عمر خود را افزایش دهند.

در طول تاریخ ، افرادی بوده اند که به دلایل معنوی ، برای بقا یا به دلایل مذهبی روزه گرفته اند.

انواع رایج روزه داری شامل روزه داری روزانه ، روزه داری طولانی شبانه و رژیم های روزه داری است.

مطالعات روی حیوانات نشان می دهد که روزه داری متناوب ممکن است در کاهش وزن و جلوگیری از بیماری های مزمن مثر باشد. محققان معتقدند این ممکن است به دلیل تأثیر روزه داری بر ریتم های شبانه روزی ، میکروبیوتیک های روده و متابولیسم باشد.

مطالعه دیگری نشان می دهد که این مزایا ممکن است به دلیل تغییر در متابولیسم بدن باشد. از آنجا که گرسنگی کار می کند ، بدن منبع انرژی خود را از گلوکز به چربی و کتون تغییر می دهد.

تولید کتون یا کتوژنز مقاومت بدن را در برابر استرس اکسیداتیو و التهاب بهبود می بخشد و برای سلامتی و پیری مفید است.

همچنین بخوانید: رژیم ناشتا چیست؟

آیا مهم است که بعد از روزه داری چه می خوریم؟

برخی از رژیم های غذایی روزه داری محبوب ، مانند 5: 2 ، به مردم توصیه می کنند از رژیم مدیترانه ای برای مزایای آن استفاده کنند.

با این حال ، مهمترین جنبه روزه داری محدود کردن مصرف انرژی از غذا به روزها یا ساعتهای خاص است. این روش به بدن اجازه می دهد تا انرژی مورد نیاز خود را از چربی ها و کتون ها دریافت کند.

هنگامی که فرد بعد از گرسنگی دوباره غذا خوردن را شروع می کند ، سطح گلوکز خون افزایش می یابد و بدن از کربوهیدرات ها برای انرژی استفاده می کند. بنابراین ، آنچه فرد در طول روزه داری می خورد یا نمی خورد مهمتر از آن چیزی است که برای ترک روزه می خورد.

با این حال ، افرادی که سریع وزن خود را کاهش می دهند ، بهتر است از کربوهیدراتهای تصفیه شده کمتر برای روزه گرفتن استفاده کنند ، زیرا مطالعات نشان داده است که آنها می توانند وزن خود را افزایش دهند.

غذای مناسب با معده خالی

نکاتی برای روزه داری کوتاه مدت

روزه داری کوتاه مدت می تواند شامل 16 ساعت ناشتایی در شب یا کاهش 600 تا 500 کالری دو روز در هفته باشد.

در طول روزه گرفتن ، روزه دار یا چیزی نمی خورد یا بسته به رژیم غذایی ، غذای خود را به مقدار مشخص محدود می کند.

بسیاری از متخصصان تغذیه رژیم غذایی مدیترانه ای را برای روزهای کم کالری یا روزه داری (بر خلاف روزهای روزه داری) توصیه می کنند.

برخی از روش های روزه داری به افراد اجازه می دهد تا سبزیجات ، سوپ و آب سبزیجات بخورند به شرطی که از مقدار مجاز کالری بیشتر نباشد. آنها همیشه باید به اندازه کافی آب بنوشند.

مردم باید توجه داشته باشند که روزه داری می تواند با مکمل هایی مانند پودر پروتئین ، مولتی ویتامین های جویدنی و آمینو اسیدهای شاخه دار بی تاثیر باشد.

مطالعات نشان می دهد که ترکیب ورزش با روزه داری متناوب می تواند عملکرد ذهنی و جسمی را بهبود بخشد.

همچنین بخوانید: 25: رژیم سریع چیست؟

نکاتی برای روزه داری طولانی مدت

برخی از مطالعات تأثیر مثبتی را نشان می دهند روزه داری طولانی مدت است ، اما باید زیر نظر پزشک انجام شود.

در مطالعه ای که در 219 انجام شد ، 1422 شرکت کننده 4 تا 21 روز و در مجموع یک سال روزه گرفتند. در طول روزه داری ، فقط آب ، آب میوه و سوپ سبزیجات به ارزش 200 تا 250 کالری خورده شد.

این افراد به 85 درصد بیماریهای زمینه ای خود پیشرفت کردند. محققان می گویند روش روزه داری مورد استفاده در این مطالعه ایمن بوده و توسط شرکت کنندگان به خوبی تحمل می شود. عوارض جانبی گزارش شده:

  • اختلال خواب
  • گرسنگی
  • سردرد
  • درد عضلانی
  • خستگی

در پایان دوره روزه داری ، محققان مجدداً غذای گیاهی ارگانیک با ارزش روزانه 800 تا 1600 کالری در طول 4 روز در اختیار شرکت کنندگان قرار دادند.

یکبار دیگر ، باید اشاره کنیم که این مطالعه زیر نظر متخصصان پزشکی انجام شده است و افراد نباید بدون مشورت با پزشک روزه داری طولانی مدت انجام دهند. به طور خاص ، افراد زیر:

  • افراد بیمار
  • افرادی که دارو مصرف می کنند
  • یک زن باردار
  • مادران شیرده

روزه داری می تواند با محدود کردن کالری دریافتی و تغییر متابولیسم بدن ، تأثیر مثبتی بر سلامتی بگذارد.

کاهش کتون می تواند التهاب ، استرس اکسیداتیو و در نتیجه کاهش وزن را کاهش داده و خطر بیماری های مزمن را کاهش دهد. لازم به ذکر است که همه رژیم های غذایی ناشی از کتون نیستند.

انواع مختلفی از رژیم های گرسنگی وجود دارد. برخی از رایج ترین آنها رژیم 5: 2 و رژیم 16 ساعته است. اینکه مردم باید چه چیزی بخورند بستگی به رژیم غذایی دارد که انتخاب می کنند. آنها با هم یا چیزی نمی خورند یا کالری دریافتی خود را در روزها یا ساعات خاصی کاهش می دهند.

برای توقف روزه داری ، هیچ قانون خاصی وجود ندارد که به شما بگوید چه چیزی بهتر است بخورید. اما برخی از کارشناسان به افراد پیشنهاد می کنند ؛ از رژیم غذایی مدیترانه ای پیروی کنید.

اجتناب از قندهای اضافی نیز می تواند به کاهش وزن افراد کمک کند. با این حال ، افراد می توانند رژیم غذایی ناشتایی طولانی مدت را تنها پس از مشورت با متخصص شروع کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *