چه زمانی کلسترول خیلی بالاست؟

بارها توسط منابع مختلف بیان شده است که خوردن یک رژیم غذایی متعادل خوب و انجام مقادیر متوسط ​​ورزش می تواند به حفظ سلامتی شما در طول سال های زندگی کمک کند. یکی از دلایل مهم حفظ سلامتی با استفاده از این دو نکته شناخته شده این است که به جلوگیری از افزایش سطح کلسترول کمک می کند. دانستن اینکه چه زمانی کلسترول خیلی زیاد است مهم است و باید قبل از شروع علائم تشخیص داده شود.

موارد زیادی وجود دارد که منجر به افزایش سطح کلسترول می شود و بسیاری از آنها به راحتی خنثی می شوند. تغییرات ساده در شیوه زندگی می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد و به جلوگیری از علائم کمک کند. علائم کلسترول بالا معمولاً خود را به شکل های شدید نشان می دهد. برخی از رایج ترین علائمی که می تواند افراد را شگفت زده کند، حمله قلبی و سکته مغزی است. اغلب اوقات، هیچ علامت هشدار دهنده مهمی وجود ندارد.

لازم به ذکر است که مشاهده کلسترول بسیار بالا پایان خط نیست. این باید به عنوان یک زنگ بیدارباش برای تغییر سبک زندگی و انتخاب های غذایی تلقی شود. درک اینکه چه چیزی باعث افزایش سطوح می شود واقعاً می تواند در تصمیم گیری برای انجام کارهایی که پس از تشخیص انجام شود مفید باشد. بسیاری از منابع مختلف را در نظر بگیرید که ممکن است به شما در حرکت به جلو کمک کند.

یکی از بارزترین منابع افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، رژیم غذایی نامناسب است. بسیاری از غذاهایی که بسیار تصفیه شده یا حتی سرخ شده هستند، اسیدهای چاق کننده ای دارند که می توانند سطح کلسترول را افزایش دهند. مهم است که از خوردن اسیدهای چرب ترانس، مارگارین، بستنی، پنیر، زرده تخم مرغ و غیره اجتناب کنید. در حالی که برخی از افراد می توانند این اقلام را در سطوح محدود مصرف کنند، مهم است که آنها را به طور منظم نخورند زیرا می توانند منجر به عوامل خطر دیگر شوند. خوردن بسیاری از غذاهای چرب می تواند منجر به اضافه وزن شود. چاقی می تواند یک علامت هشدار برای مشکلات دیگر در بدن باشد و خطر ابتلا به دیابت نوع ۲، فشار خون بالا و سایر مشکلات عمده قلبی عروقی را افزایش دهد.

یکی دیگر از عوامل خطر بی تحرکی است. ورزش نکردن یکی از دلایل اصلی داشتن کلسترول بالا است. ورزش منظم واقعا می تواند به بهبود سلامت کلی کمک کند و سطح کلسترول بالا را معکوس کند. قبل از اینکه متوجه شوید کلسترول بیش از حد بالا است، حفظ سطوح بالای فعالیت مهم است. لزوماً لازم نیست آن را نیز به تعویق بیندازید. شما فقط باید از صرف زمان زیادی برای نشستن دوری کنید.

درک این نکته مهم است که درمان‌هایی وجود دارد که می‌توان برای افرادی که کلسترول بالا تشخیص داده می‌شود، انجام داد. برخی از درمان های اساسی شامل تغییر رژیم غذایی و ورزش است. زمانی که این دو تغییر برای کمک کافی نیستند، داروهای تجویزی وجود دارند که در طول زمان در کاهش کلسترول موثر هستند. اکثر داروها عوارض جانبی ظریفی دارند، و برای برخی ثابت شده است که نتایج شدیدی را به همراه دارد.

پیشگیری از علل ریشه ای بیماری بسیار مهم است، و در مورد سطح کلسترول بالا، نسبتاً ساده است. خوردن یک رژیم غذایی متعادل و غنی از میوه ها و سبزیجات همراه با ورزش متوسط، ساده ترین انتخاب سبک زندگی است که می توانید برای جلوگیری از چاقی و بیماری طولانی مدت انتخاب کنید.

سریعترین رژیم لاغری