چهار نکته برای چربی سوزی بهتر – نکاتی در مورد تغذیه از طریق تلفن

دسته‌بندی نشده


چهار نکته برای چربی سوزی بهتر

بهبود سلامت کلی همراه با سوزاندن چربی یک کار نسبتاً چالش برانگیز است. این مقاله چهار روش برای چربی سوزی سریعتر و کاهش وزن بهتر را بیان می کند.

آیا تا به حال به شما گفته شده است که برای چربی سوزی بیشتر باید کمتر غذا بخورید و بیشتر ورزش کنید؟ این معادله به عنوان تراز انرژی شناخته می شود. علیرغم موفقیت (یا عدم وجود آن) ورزش شدید و پیروی از رژیم کم کالری ، علم این نظریه را پشت سر می گذارد. قانون ترمودینامیک می گوید که نمی توان انرژی ایجاد یا از بین برد. بنابراین ، اگر انرژی زیادی دریافت شود ، این تغییرات در بافت های بدن تجمع می یابد. در کمبود ، بدن از بافت ماهیچه ای یا چربی انرژی می گیرد.

با این حال ، همیشه این کار عملی نیست که ساعت ها در باشگاه ورزش کنید تا بدن شما سوخت بسیار کمی داشته باشد. انجام این کار به هیچ عنوان توصیه نمی شود. پنج عامل بر متابولیسم بدن و توانایی سوزاندن چربی تأثیر می گذارد. هدف ما بهینه سازی هر یک از این اجزا برای افزایش مصرف کلی انرژی و چربی سوزی است. بیایید نگاهی به هریک بیندازیم تا دریابیم چگونه می توانیم عملکرد متابولیک بدن را بهبود بخشیم.

1- میزان متابولیسم پایه (BMR) نشان دهنده انرژی مورد نیاز برای حفظ عملکردهای اولیه انسان است. این گزینه بستگی به سن ، جنسیت ، قد و وزن شما دارد. توصیه نمی شود کمتر از 1000 کالری در روز بخورید زیرا این معمولاً حداقل مقدار انرژی مورد نیاز برای عملکردهای اساسی بدن است و کاملاً ضروری است. آیا می توان BMR خود را افزایش داد؟ واقعاً. اما به عنوان! این امر با انجام تمرینات قدرتی با وزنه امکان پذیر است. ساختن ماهیچه های فعال متابولیک ، متابولیسم شما را در حالت استراحت افزایش می دهد. این ماهیچه ها تشنه انرژی هستند.

2- روش حالت استراحت (RMR) بسیار شبیه به NMR شما است ، اندازه گیری BMR حدود 10 درصد انرژی بیشتری به شما می دهد. و این زمانی است که شما نیاز به استراحت و خوابیدن دارید. این عدد میزان کالری مورد نیاز بدن شما را نشان می دهد وقتی که تمام روز را در خانه می نشینید و هیچ کاری انجام نمی دهید.

تأثیر دریافت کالری (TEF) ، که به تأثیر هضم بر متابولیسم ما اشاره دارد. بدن ما برای هضم غذایی که می خوریم به انرژی نیاز دارد. مواد مغذی که مصرف می کنیم تاثیرات انرژی را بر بدن ما تعیین می کند. آیا امکان افزایش TEF وجود دارد؟ آره. پروتئین ها برای هضم به انرژی بیشتری احتیاج دارند ، بنابراین بیشترین تأثیر را بر متابولیسم شما دارند. بنابراین زمان آن رسیده است که مرغ ، ماست یونانی و لوبیا را در بدن خود نگه دارید.

ورزش (EA) انرژی مورد استفاده برای ورزش عادی است. این بسته به نحوه کار شما متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ، برای فردی که بیشتر زمان خود را نشسته می گذراند و نسبتاً غیرفعال است ، EA حدود 10 تا 15 درصد از انرژی روزانه آن فرد را تشکیل می دهد. اما خبر خوب چیست؟ هرچه فعالیت شما بیشتر باشد ، هزینه انرژی بیشتر می شود. اکثر افرادی که به طور معمول ورزش می کنند می توانند 30٪ یا بیشتر EA داشته باشند. توصیه می شود تمرینات با شدت بالا و کم را با هم ترکیب کنید.

5. قبل از تعیین آخرین عامل ، اجازه دهید سناریو و برنامه روزانه شما را پیش بینی کنیم. از ساعت 8 صبح تا 9 شب سر کار بیایید و پشت میز خود بنشینید. تا ظهر و ظهر که حدود 30 دقیقه وقت می گذارید. بعد از ظهر به میز خود برگردید و 4-5 ساعت دیگر را صرف کنید. احتمالاً بلافاصله بعد از کار به باشگاه می روید و یک ساعت ورزش می کنید. آیا با این برنامه آشنایی ندارید؟ صرف نظر از تمرینی که انجام می دهید ، متابولیسم شما تحت تأثیر حرارت غیر ورزشی (NEAT) قرار می گیرد. نمونه های (NEAT) بالا و پایین رفتن از پله ها و رفتن به محل کار است. به طور کلی ، این یکی از پنج عامل مهم تأثیر بر متابولیسم است که بخش کوچکی از انرژی دریافتی روزانه را تشکیل می دهد ، اما شاخص مهمی برای افزایش یا کاهش چربی است. بهتر است با همکاران ملاقات کنید تا یک ایمیل بفرستید. برای مسافتهای طولانی تر پارک کنید.

در نهایت ، 4 نکته مهم زیر را برای افزایش متابولیسم و ​​بهبود چربی و سوزاندن در نظر داشته باشید:

1- تمرینات قدرتی با وزنه

2- افزایش میزان مصرف پروتئین

3- افزایش فعالیت بدنی

4- افزایش تحرک

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع: عضله و عملکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *