چهار نوع سم مضر برای بدن ما

بدن ما برای حفظ سلامت و تمیزی خود نیاز به پاکسازی به موقع دارد. فرآیندی که به عنوان متابولیسم شناخته می شود، مسئول پاکسازی به موقع سیستم ما است. متابولیسم معمولا ۱۲ تا ۲۴ ساعت طول می کشد تا کامل شود و در پایان این فرآیند سموم بدن از طریق دفع از بدن خارج می شوند.

اگر مواد زائد به موقع از مجرای روده خارج نشوند، آناتومی انسان تمایل دارد آنها را پس بگیرد یا یک بار دیگر به داخل خود جذب کند. آنها به سموم سمی بدن سنتز می شوند. بدن انسان به طور طبیعی ساخته شده است تا خود را از توسعه سموم تا حدی محافظت کند. با این حال، عدم تعادل های دیگری مانند خستگی، عصبی بودن و غیره در بدن رخ می دهد و به طور همزمان عملکردهای معمول بدن را مختل می کند. این به نوبه خود منجر به نابرابری در ترشح داخلی می شود. سموم بدن اگر در بدن باقی بماند از طریق گردش خون وارد اندام های دیگر می شود. منجر به چاقی، یبوست، عدم تعادل غدد درون ریز و غیره می شود.

به طور عمده چهار نوع سموم بدن در بدن ما یافت می شود. اجازه دهید نگاهی بیندازیم.

رادیکال های آزاد اولین ماده ای هستند که در بین سموم بدن انسان دیده می شود. رادیکال های آزاد به نسبت صحیح برای سیستم ما مفید هستند. از بدن انسان در برابر اثرات مضر مواد شیمیایی و سایر مواد محافظت می کند. با این حال، اگر بیش از حد در بدن انسان وجود داشته باشد، نتیجه بسیار مضر خواهد بود. رادیکال‌های آزاد بیش از حد، خوردگی قوی ایجاد می‌کنند و سلول‌های بدن را از بین می‌برند، شانس پیری را افزایش می‌دهند و باعث انواع مختلف آلرژی‌ها و بیماری‌های قلبی عروقی می‌شوند.

کلسترول سم دیگری است که سلامت انسان را به خطر می اندازد. مانند رادیکال های آزاد، کلسترول نیز برای بدن انسان مفید است، اگر مقدار آن بیش از حد نباشد. داشتن کلسترول به نسبت مناسب در بدن برای حفظ سلامت اندام‌هایمان حیاتی است. با این وجود، اگر کلسترول مصرفی بالا باشد و ادامه یابد، سطح کلسترول افزایش می‌یابد که منجر به افزایش کلسترول سرم می‌شود و همزمان خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد. بزرگترین قسمت کلسترول توسط کبد ایجاد می شود. ما باید مراقب باشیم که با پرهیز از مواد غذایی با کلسترول بالا، سطح کلسترول را کنترل کنیم.

یکی دیگر از سموم مضر اسید لاکتیک است. مردم را خسته می کند. سایر علائم وجود اسید لاکتیک کم تحرکی، خستگی و غیره است. اسید لاکتیک با اسید گلوکونیک در بدن انسان جمع می شود تا خون را اسیدی کند.

چهارمین سمی که برای بدن مضر است اسید اوریک است. این محصول متابولیسم است. اسید اوریک توسط کلیه آزاد می شود. اگر جمع آوری اسید اوریک بیش از حد معمول باشد، در بافت های نرم و مفاصل بدن جمع می شود و التهاب شدید ایجاد می کند.

سموم باید به موقع از بدن ما خارج شوند تا بدن ما سالم بماند. حفظ ثبات متابولیسم، کلید حذف سموم مضر از بدن ما است. ما باید مراقب باشیم که مواد غذایی را بگنجانیم که سرعت متابولیسم را افزایش می دهند تا سموم مضر بدون تاخیر از سیستم ما دفع شوند و سلامت کلی بدن ما را حفظ کنند.