چهارمحال و بختیاری وضعیت خوبی برای تماشای فیلم نداردایسنا/ چهارمحال و بختیاری مدیرعامل موسسه سینمایی شهر گفت: چهارمحال و بختیاری مکان مناسبی برای تماشای فیلم ندارد و یکی از دلایل آن نبود سالن سینما است.

هاشم میرزاخانی ۲۳ تیرماه در نشستی صادقانه با اهالی سینما و دست اندرکاران چهارمحال و بختیاری با اشاره به وجود پنج سینما در شهرستان های منطقه گفت: از این تعداد سه سینما تعطیل و یک سینما بازسازی شده و یک سینما نیز بازسازی شده است. در دست ساخت است.

وی افزود: «چهارمحال و بختیاری» مکان مناسبی برای تماشای فیلم نیست و یکی از دلایل آن کمبود سینما است.

میرزاخانی با اشاره به مشکلات شنوایی و بصری تماشاخانه غدیر شهرکرد گفت: سالن سینما به شرایط کلی تماشای فیلم مجهز می شود تا فیلم های روز در این سالن دیده شود. البته تئاتر حدود ۵۰ نفر از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دارد که می‌توان آن را تجهیز و توسعه داد، تمام تلاش بر این است که سالن‌ها و صندلی‌های موجود در اسرع وقت بهسازی شود.

حبیب ایلبیگی معاون نظارت و ارزشیابی سینما با اشاره به اینکه مشکل اصلی سینمای ایران تماشای فیلم است، گفت: در تماشای فیلم فقط به کسب و کار و محبوبیت آن توجه می شود، اگر تمرکز فرهنگی روی آن باشد. چیزی ارزشمند است، فیلم‌های منطقه‌ای که طبق معمول در آن منطقه ساخته می‌شوند، گاهی اوقات در اکران دیده نمی‌شوند یا ناموفق هستند، باید از روش‌های دیگر استفاده کرد.

وی درباره صنعت سینما افزود: برای گسترش افکار و فرهنگ ها باید به سمت رویکرد صنعت سینما برویم، یعنی این دلیل بر کوتاه کردن ایده ها و ایده های شخصی نیست، بلکه ساخت فیلم های هویتی و هویتی است. همچنین باید از کار یک تیم حرفه ای در صنعت سینما استفاده کرد.

همچنین محمدرضا حسن زاده رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کیار با اشاره به اینکه امکانات تولید فیلم در مرکز استان وجود ندارد، گفت: لازم است انجمن سینما شروع به کار کند. انجمن های سینمای جوانان شهرستان های اردل، فارسان، بروجن و لردگان.صنایع دستی. و سایر صنایع فعال کشور.

وی افزود: بازگشایی سینما هشت شهریور بروج که چند سالی است به دلیل اجاره بهای مشاغل خصوصی تعطیل شده و همچنین در صورت نیاز سالن سینما غدیر بازگشایی و تجهیز شود. .

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کیار گفت: دغدغه هنرمندان استان تولید فیلم و سریال های تاریخی است که باید به تماشا و بهره برداری رسید.

حسن زاده با اشاره به نیاز بیش از ۴۰۰ روستای منطقه به سینما گفت: جشنواره فیلم عیار فیلم را در روستاهای دورافتاده عرضه کرده است.

وی یادآور شد: سالن های منطقه از جمله اردل، کوهرنگ، لردگان و بروجن از امکانات پایینی برخوردار هستند، این سالن ها باید تجهیز شوند، از سوی دیگر باید برای فیلمسازان مسن، امکانات ارزان قیمت نیز فراهم شود، جوانان نیز حداقل تجهیزات را تهیه کنند، هرچند بودجه برای سفر رئیس جمهور وجود دارد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کیار با تاکید بر لزوم اکران فیلم های سینمایی در اکران سینما خاطرنشان کرد: حمایت از فیلم ها و فیلم هایی با آداب و سنن مردم منطقه است.

شایان ذکر است در این همایش هنرمندان و فعالان عرصه سینما و سینما به بیان دغدغه ها و مشکلات خود پرداختند.

در انتهای پیام