چرا چربی شکم با وجود ورزش از بین نمی رود؟ – دکتر رویا خادمیان

دسته‌بندی نشده


چرا خم شدن به کاهش وزن شما کمک نمی کند - چرا با وجود ورزش چربی شکم از بین نمی رود؟

چرا چربی شکم با وجود ورزش از بین نمی رود؟

این تصور غلطی است که با اعمال عضلات شکم و انجام تمرینات متمرکز بر روی آن ماهیچه ها ، چربی شکم از بین می رود و کارشناسان می گویند برای از بین بردن چربی شکم باید از رژیم غذایی معمولی برای چربی سوزی پیروی کنید. و تمرینات قدرتی برای کل بدن است ، نه فقط عضلات شکم.

در اینجا برخی از تصورات اشتباه رایج در مورد چربی سوزی شکم وجود دارد:

مصرف نوشابه های گازدار:

با مصرف هرگونه نوشیدنی گازدار که باعث نفخ می شود می توان چربی شکم را افزایش داد. افرادی که روزانه دو یا چند فنجان نوشابه گازدار می نوشند ، اندازه دور کمر آنها 6 برابر بیشتر از افرادی است که از این نوشیدنی ها خودداری می کنند.

غذاهای فرآوری شده بخورید:

همه غذاهای فرآوری شده مانند قند و چربی اشباع باید دور ریخته شوند. اگر واقعاً می خواهید وزن کم کنید و چربی شکم را از بین ببرید. غذاهای فرآوری شده دارای مقدار زیادی سدیم هستند که مایعات را در بدن حفظ می کند. همچنین میزان چربی ترانس در هر وعده غذایی باید کمتر از 0.5 گرم باشد در حالی که بسیاری از افراد بیشتر از این مقدار چربی مصرف می کنند.

مصرف الکل:

مصرف الکل به دلیل دارا بودن قند زیاد ، دور کمر و چاقی شکمی را افزایش می دهد.

از تمرینات قلبی عروقی خودداری کنید:

این تمرینات باید برای از بین بردن چربی اضافی شکم انجام شود. تمرینات قلبی عروقی یا هوازی برای هر تمرین منظم 15 تا 60 دقیقه طول می کشد که قلب شما را مجبور به کار می کند و شامل گروه های کلیدی عضلات مانند ساق پا ، ران و باسن می شود (اگرچه برخی از تمرینات مانند شنا و اسکی شامل همه ماهیچه ها می شود). بدن تمرینات قلبی عروقی شامل پیاده روی ، دویدن و دوچرخه سواری است. برای مشارکت در این ورزش لازم نیست به یک باشگاه ورزشی بپیوندید ، اما گاهی اوقات استفاده از برخی تجهیزات ورزشی منجر به انتخاب گسترده تری می شود. اینها شامل پله ها ، اسکی های ثابت ، تردمیل ، قایقرانی و موارد دیگر است.

تمرینات قدرتی را نادیده بگیرید:

بزرگترین تصور غلط این است که تمرینات قلبی مهمتر از تمرینات قدرتی هستند. با این حال ، تمرینات قدرتی با افزودن ماهیچه ، متابولیسم را افزایش می دهد. هرچه بدن شما عضلانی تر باشد ، کالری بیشتری نیز می سوزانید ، بنابراین تمرینات قدرتی نباید کمتر از کاردیو اهمیت داشته باشند.

پرهیز کامل از چربی:

رژیم غذایی سرشار از چربی های اشباع نشده ، از جمله آجیل ، آووکادو ، روغن زیتون و ماهی ، راه خوبی برای جلوگیری از تجمع چربی در بدن است و نباید از همه چربی ها اجتناب کرد.

استرس مزمن را تجربه کنید:

این وضعیت روانی یکی از عوامل افزایش وزن و تجمع چربی شکمی است و این به این دلیل است که تحت استرس ناشی از ترشح کورتیزول و هورمون آدرنال ، پرخوری بیشتر اتفاق می افتد.

پرهیز از جانب مصرف کربوهیدرات ها:

اگر می خواهید چربی شکم یا کل بدن خود را از دست بدهید ، باید گروه های کربوهیدرات پیچیده را در رژیم غذایی خود قرار دهید تا حجم ماهیچه ها افزایش یابد. حدود 45-65 درصد کالری شما باید از کربوهیدراتهای سالم تشکیل شود.

پروتئین کافی نیست:

غذاهای غنی از پروتئین وزن شما را کنترل کرده و هورمون گرلین را که با احساس سیری مرتبط است فعال نگه می دارد.

کمبود خواب:

کمبود خواب و افزایش وزن ارتباط تنگاتنگی با هم دارند. از نظر علمی ثابت شده است که ساعات کمتری از خواب با افزایش سایز کمر ارتباط دارد. کم خوابی میل به مصرف غذاهای پرکالری و فرآوری شده را افزایش داده و متابولیسم را کاهش می دهد.

از نوشیدن چای سبز خودداری کنید:

اگر خلاص شدن از شر چربی دور کمر و شکم مشکل است ، چای سبز بنوشید. این نوع چای حاوی آنتی اکسیدان کاتچین است که در حین تمرین چربی بیشتری می سوزاند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *