چرا پرخوری کردم؟ 5 دلیل رایج

دسته‌بندی نشده


آیا تا به حال فکر کرده اید که “چرا من غذا می خورم؟

اگر تا به حال زمانی که احساس می کنید از کنترل خارج شده اید یا نمی توانید خوردن را متوقف کنید ، یک دوره پرخوری را تجربه کرده اید ، احتمالاً این فکر را داشته اید.

در طول سالهای مربیگری ، برایم روشن شد که پرخوری بسیار رایج تر از آن چیزی است که بسیاری تصور می کنند.

پرهیز از غذا خوردن یکی از شایع ترین چالش های بسیاری از اعضای ما در تسلط بر تجربه روش تغذیه آگاه قبل از پیوستن است. چه آن را به صورت هفتگی و چه در شرایط خاصی تجربه کنند ، آنها گیج ، غرق و غافل از این هستند که دقیقاً چه اتفاقی می افتد ، چرا این اتفاق می افتد و چگونه می توانند به جلو حرکت کنند تا رابطه خود را با غذا متعادل کنند.

هنگامی که درک بهتری از علل پرخوری دارید ، می توانید اقداماتی را برای اجتناب از آن انجام دهید ، رابطه خود را با غذا بهبود بخشید و تعادل مورد نظر خود را بازیابی کنید.

پرخوری چیست؟

قبل از اینکه در مورد علت این امر صحبت کنیم ، باید دریابیم که واقعاً چیست و چه چیزی نیست.

اول از همه ، دو سطح پرخوری وجود دارد. ما یک اختلال پرخوری داریم ، سپس قسمت هایی از پرخوری ، عادات یا گرایش ها را داریم.

اختلال پرخوری

اختلال خوردن منفی به عنوان “دوره های مکرر خوردن مقدار زیادی غذا ، احساس از دست دادن کنترل از طریق نوشیدن ، و به دنبال آن شرم ، رنج یا احساس گناه” تعریف می شود ، “اختلال خوردن ملی (NEDA) می گوید.

به طور خاص ، این غذا با مقدار زیاد و به طور قابل توجهی بیشتر از آنچه معمولاً در 2 ساعت یا کمتر غذای معمولی در نظر گرفته می شود ، مشخص می شود. مردم همچنین در طول این قسمت ها عدم کنترل را تجربه خواهند کرد. آنها ممکن است احساس کنند که نمی توانند جلوی غذا را بگیرند یا عمداً غذا نمی خورند.

طبق گزارش NEDA ، این قسمت های توصیف شده به طور متوسط ​​حداقل یک بار در هفته به مدت 3 ماه رخ می دهد تا به عنوان اختلالات خوردن غیرطبیعی در نظر گرفته شود.

علاوه بر این ، اختلال پرخوری شایع ترین اختلال خوردن در آمریکا است. مطالعات نشان می دهد که 1.25 درصد از زنان و 0.42 درصد از مردان دارای اختلالات پرخوری هستند.

قسمت های پرخوری

حالا بگذارید بگوییم که شما برخی از آن علائمی را که به تازگی از سر گذرانده ایم ، تجربه می کنید. شما وعده های بزرگتر از متوسط ​​مصرف می کنید ، کنترل خود را از دست می دهید و ممکن است احساس ناراحتی یا گناه کنید.

برعکس ، شما این قسمتها را کمتر از آنچه در بالا توضیح داده شد ، یا شاید سخت تر تجربه می کنید.

اگرچه اختلال پرخوری ندارید ، اما همچنان قسمت هایی از پرخوری را تجربه می کنید.

چرا پرخوری کردم؟

پس چرا این اتفاق می افتد؟ دلایل این قسمت ها مختلف است. شاید شما به یک یا چند دلیل مختلف به این شکل غذا می خورید.

بیایید در مورد برخی از شایع ترین علل پرخوری صحبت کنیم که من آنها را به عنوان مربی بهداشت و متخصص تغذیه می شناسم.

5 علت پرخوری

1. به اندازه کافی غذا نخوردن

یکی از شایع ترین دلایلی که افراد با پرخوری مواجه می شوند سوء تغذیه یا محدودیت خوردن است.

محدودیت عمدی

محدودیت می تواند در شرایط مختلف بسیار متفاوت به نظر برسد. به عنوان مثال ، این می تواند شامل محدودیت در همه وعده ها ، غذاهای خاص یا محدودیت در اندازه وعده ها باشد.

اغلب این نتیجه یک رژیم غذایی مزمن است که باعث تکرار چرخه شروع و پایان می شود. این معمولاً به دلیل قوانین و مقررات مستقل غذا است.

وقتی بدن بدن به طور منظم غذای کافی دریافت نمی کند ، در نهایت به نقطه شکست می رسد. برای محدود کردن بدن از غذای مورد نیاز و نیاز به اراده نیاز است. از آنجا که قدرت اراده محدود است ، این اراده در نهایت پایان می یابد و سدها باز می شود.

اندازه قسمت ها از پشت بام عکس می گیرد و خودکنترلی در طول مسیر پیش می رود. بدن سعی می کند کمبود تغذیه ای را که تجربه کرده است جبران کند.

در پایان این قسمت ها ، مردم اغلب احساس می کنند بیش از حد اشباع شده ، نفخ زده ، خجالت زده و سرخورده شده اند. این امر آنها را مجبور می کند که با اشتباه “تلاش برای جبران” یا “تصحیح” آخرین قسمت یکنوع بازی شبیه لوتو ، به محدودیت ها بازگردند.

محدودیت ناخواسته

همچنین لازم به ذکر است که برخی افراد به اشتباه به اندازه کافی غذا نمی خورند.

یکی از اعضای ما بعد از خوردن پرخوری در شب ، امتحانات حقوق را مطالعه کرد. با عمیق تر شدن عادات او ، متوجه شدیم که استرس او اشتهای او را سرکوب می کند ، بنابراین او در طول روز به جز یک پروتئین چیزی نمی خورد. هنگامی که پس از یک روز کامل ، سرانجام از کتابخانه به خانه بازگشت ، دیوانه بود و بدن او چیزی را که دریافت نکرده بود جبران می کرد.

با حرکت به جلو ، غذا را با خود بسته بندی کرد و یادآوری هایی را برای خوردن غذا انجام داد تا اطمینان حاصل شود که غذای مورد نیاز خود را در تمام طول روز دریافت می کند.

2. نسبت اخلاق به غذا و نداشتن ذهنیت

صرف نظر از اینکه اخلاق مهم است ، چه محدود کنید و چه نکنید ، پرخوری اغلب در اطراف شما وجود دارد.

وقتی می گویم اخلاق باید به غذا نسبت داده شود ، در اینجا منظورم این است که غذا خوب یا بد ، درست یا غلط ، درست یا غلط در نظر گرفته می شود.

کسانی که اخلاق را به غذا نسبت می دهند ، اغلب غذاهای مغذی را خوب می نامند و از مصرف آنها احساس غرور می کنند. آنها به نوبه خود بیشتر به غذاهای مبتنی بر لذت اشاره می کنند که ارزش غذایی چندانی ندارند. سپس با خوردن این غذای دلپذیر احساس گناه یا شرم می کنند.

وقتی چنین اخلاقی را به غذا نسبت می دهیم ، غذاهای طبقه “بد” بسیار وسوسه انگیز هستند. هنگام مصرف این غذاها ممکن است احساس کمیابی یا فوریت وجود داشته باشد. عدم تفکر می تواند شما را به این باور برساند که از آنجایی که “نباید” این غذاها را مصرف کنید ، آنها باید سریعتر یا در وعده های بزرگتر از حد معمول بخورند.

این یک ایده منطقی است که این ممکن است “تنها شانس” شما برای داشتن غذا باشد. یا ممکن است به خود بگویند که این “آخرین باری” است که می خواهند موارد گفته شده را مصرف کنند ، بنابراین باید مقدار زیادی داشته باشند تا واقعاً از این تجربه “استفاده کنند”.

این تکنیک های طرز فکر می توانند ناخواسته منجر به پرخوری یا اختلالات پرخوری شوند.

3. از رژیم غذایی متعادل استفاده نکنید

در اینجا در Nutrition Stripped ، ما همیشه در مورد غذای متعادل و مغذی صحبت می کنیم! ما از سیستم Fundamental Five برای توصیف و انتقال آسان این ظروف استفاده می کنیم. تو می توانی راهنمای رایگان ما را بارگیری کنید که شما را با سیستم پنج سیستم اصلی ما برای ایجاد غذای متعادل آشنا می کند که می توانید این هفته برای پخت و پز یا تازه استفاده کنید!

پنج غذای اصلی شامل همه منابع ساده پروتئین ، کربوهیدراتهای نشاسته ای و شیرین ، کربوهیدراتهای نشاسته ای ، چربی و عوامل طعم دهنده است.

هر یک از اجزای بدن بدن را به طور متفاوت تغذیه می کند. وقتی گروه های غذایی خاصی را از دست می دهیم (عمداً یا ناخواسته) ، می تواند منجر به پرخوری شود.

بدن اساساً هوس این اجزا را می کند زیرا به بدن اجازه می دهد احساس سیری و انرژی داشته باشد. آنها به بدن اجازه می دهند در بهترین حالت کار کند!

وقتی غذای یک فرد عمدتاً از غذاهای فرآوری شده تشکیل شده باشد یا مدام فاقد برخی از این اجزا باشد ، ممکن است کنترل غذا را از دست بدهد و در نتیجه ، بیش از حد مصرف کند.

گاهی اوقات می تواند باعث گرسنگی شود ، اما اغلب از طریق گرسنگی و سیری ادامه می یابد. این در دسته قسمت پرخوری قرار می گیرد.

4. احساسات یا استرس خام

وقتی سازوکارهای مقابله سالم و موفق برای افزایش احساسات یا استرس ایجاد نشود ، مردم می توانند به غذا واکنش نشان دهند.

استرس و خوردن احساسی پدیده های نسبتاً رایجی هستند ، اما اگر به مدت طولانی درمان نشوند ، می توانند شروع به افزایش کرده و برف ایجاد کنند.

در این سناریو ، غذا خوردن راهی برای منحرف کردن خود از احساسات یا استرس است. آنها لزوماً به دلیل گرسنگی غذا نمی خورند ، بنابراین علائم سیری را نادیده می گیرند. تقریباً وسیله ای برای فروکش است.

وقتی گرسنگی و سیری کاملاً نادیده گرفته شود ، می توان در مدت زمان کوتاهی غذای زیادی مصرف کرد. علاوه بر این ، ممکن است عدم کنترل وجود داشته باشد زیرا اساساً ارتباط بین ذهن و بدن قطع شده است.

اگر متوجه شدید که مکانیسم هایی برای مقابله با استرس و افزایش احساسات ندارید ، ممکن است از این طریق غذا بخورید.

5. عزت نفس پایین یا تصویر بدنی ضعیف

اغلب ، کسانی که در این قسمت ها شرکت می کنند دارای عزت نفس پایین یا تصویر بدنی ضعیفی هستند. ارتباط بین این دو تا حدی اغلب نتیجه خود خرابکاری است.

اگر متوجه شدید که به غذا روی می آورید و جمله هایی مانند “من دیگر از بدنم راضی نیستم ، بنابراین می توانم بیشتر بخورم”. “یا” تغذیه سالم هرگز تغییر نمی کند ، بنابراین من باید هر چه می خواهم بخورم و هر چقدر که می خواهم بخورم. ”

غلبه بر پرخوری

برای توقف خوردن ، ابتدا باید رابطه خود را با غذا بهبود بخشید.

با ایجاد ارتباط متعادل با غذا ، می توانید غذای مغذی و متعادل بخورید و با استرس و احساسات کنار بیایید. این به شما امکان می دهد تا به علائم گرسنگی و سیری گوش دهید و همچنین از چرخه رژیم غذایی خارج شوید. حتی می توانید نسبت به خود و بدن خود احساس قدردانی و شفقت قوی داشته باشید.

این همان چیزی است که ما به افراد می آموزیم که چگونه طبق روش تغذیه آگاهانه خود رفتار کنند. رابطه شما با غذا را به شما معرفی می کنیم. ما به شما می آموزیم که چگونه روابط جدیدی ایجاد کنید که به شما امکان رشد ، ثبات و حمایت می دهد.

شما می توانید کارگاه آموزشی رایگان ما را تماشا کنید تا بیاموزید که چگونه در انتخاب های غذایی خود تعادل بیشتری داشته باشید تا از خود در برابر وسواس غذایی و رژیم غذایی محافظت کنید ، وزن متعادلی داشته باشید و رابطه مثبتی با غذا و بدن خود برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *