چرا نمی توانم داروهایم را قطع کنم دکتر؟

یکی از رایج‌ترین تصورات غلط بیماران این است که می‌توانند درمان بسیاری از بیماری‌های مزمن را متوقف کنند، زیرا با دارو خوب عمل می‌کنند. از مشکلات پزشکی رایجی که در مطب می بینیم، بسیاری از آنها با موفقیت با داروها نسبتاً آسان قابل کنترل هستند، اما داروها این مشکل را درمان نمی کنند. آنها به سادگی مشکل را برای جلوگیری از علائم یا پیامدهای نامطلوب طولانی مدت مدیریت می کنند.

نمونه هایی از این شرایط عبارتند از:

فشار خون بالا: صحبت های پزشکی برای فشار خون بالا، فشار خون بالا بسیار رایج است. تا ۵۰ درصد از آمریکایی ها تا سن ۸۰ سالگی به فشار خون بالا مبتلا می شوند. درمان در کاهش احتمال عواقب طولانی مدت فشار خون بسیار مؤثر است. سکته مغزی، حملات قلبی، نارسایی قلبی و نارسایی کلیه اغلب نتیجه فشار خون بالا کنترل نشده طولانی مدت هستند. داروهایی که ما استفاده می‌کنیم فشار خون را در زمانی که بیمار مصرف می‌کند کاهش می‌دهند، اما تقریباً همیشه اگر بدون کاهش وزن عمده یا دلایل دیگری برای بهبود وضعیت قطع شوند، فشار خون دوباره بالا می‌رود.

کلسترول بالا: شواهد کمتری مبنی بر فواید درمان بیماران بدون بیماری قلبی قبلی با دارو برای کلسترول بالا وجود دارد، اما پیشگیری اولیه یا ثانویه با داروها نیز فقط تا زمانی که داروها استفاده می شوند مؤثر است. اگر داروها را قطع کنید، سطح لیپیدها دوباره بالا می رود.

دیابت: همان داستان دیابت. بسیاری از بیماران داروهای خود را به خوبی مصرف می کنند، اما پس از قطع، قند خون دوباره بالا می رود. عواقب طولانی مدت قند خون کنترل نشده شامل آسیب به کلیه ها، چشم ها، اعصاب و رگ های خونی است.

کم کاری تیروئید: هنگامی که تشخیص کم کاری تیروئید به درستی انجام شود، اکثر بیماران تا پایان عمر به جایگزینی هورمون تیروئید نیاز خواهند داشت.

این لیست قرار نیست همه چیز را شامل شود. بسیاری از شرایط دیگر نیاز به درمان طولانی مدت دارند.

اگر در مورد اینکه آیا باید داروی خود را ادامه دهید یا نه شک دارید از پزشک خود بپرسید. معمولاً برای شرایط فوق، پاسخ مثبت خواهد بود، اما برای برخی دیگر مانند افسردگی یا جایگزینی هورمون، پاسخ به علائم و وضعیت شما بستگی دارد.