چرا سطح کلسترول خون بالا برای سلامتی شما خوب نیست؟

کلسترول یک ویژگی مشترک با چربی دارد، زیرا هیچکدام نمی توانند آزادانه در جریان خون فرد حرکت کنند. دلیل این امر این است که کلسترول (و چربی) به راحتی در آب با هم مخلوط نمی شوند و نتیجه این است که خون در بدن شما ذرات کلسترول را به قسمت های مختلف بدن منتقل می کند، جایی که کلسترول می تواند ذخیره شود. استفاده یا دفع می شود. با این حال، زمانی که سطح کلسترول از سطح توصیه شده بالاتر می رود، خطر آسیب به شریان ها و به ویژه به شریان هایی که خون را به قلب منتقل می کنند، وجود دارد.

ایجاد پلاک

نتیجه سطح کلسترول خون بالا این است که پلاک در پوشش این رگ های خونی ایجاد می شود که به نوبه خود منجر به وضعیتی می شود که توسط جامعه پزشکی به عنوان آترواسکلروز نامیده می شود. ایجاد پلاک در شریان ها باعث اختلال در جریان آزاد خون به قلب می شود که منجر به گرسنگی ماهیچه های خونی می شود (به دلیل اینکه اکسیژن کمتری به آنها می رسد) و این منجر به آنژین صدری یا درد قفسه سینه می شود.

گاهی اوقات ممکن است لخته خون ایجاد شود و این به نوبه خود منجر به انسداد کامل شریان کرونر می شود که قبلاً تحت تأثیر تصلب شرایین قرار گرفته است و عواقب آن وخیم است – منجر به حمله قلبی، مرگ و سکته مغزی می شود.

این سؤال پیش می‌آید که چگونه می‌توان متوجه شد که آیا واقعاً تحت تأثیر سطح بالای کلسترول خون هستید یا خیر. حقیقت غم انگیز این است که بیماری های قلبی عروقی برای اکثر آمریکایی ها و کسانی که در کشورهای پیشرفته جهان زندگی می کنند یک نگرانی عمده برای سلامتی است. تنها در آمریکا، اعتقاد بر این است که بیش از هفتاد میلیون آمریکایی از بیماری های قلبی عروقی رنج می برند – مقصر در بیشتر موارد سطح بالای کلسترول خون است. نتیجه: هزینه های سرسام آور چهارصد دلاری درمان. و این حقیقت ناراحت کننده است که سکته مغزی در هر چهل و پنج ثانیه یک بار بر آمریکایی ها تأثیر می گذارد.

سطح کلسترول خون بالا زمانی اتفاق می افتد که کل کلسترول خون شما به ۲۴۰ میلی گرم در دسی لیتر خون شما برسد. این زمانی است که بیشترین خطر ابتلا به حملات قلبی و همچنین سکته را خواهید داشت. از سوی دیگر، سطح کلسترول خون بین دویست تا دویست و سی و نه میلی گرم در دسی لیتر خطر مرزی است و تصور می شود چنین سطوحی بر روی سی و سه درصد بزرگسالان آمریکایی تأثیر بگذارد.

تعیین سطح دقیق کلسترول خون به معنای انجام آزمایش کلسترول است. حتی افرادی که سن زیادی ندارند ممکن است نیاز به انجام این آزمایش داشته باشند زیرا سبک زندگی امروزه حتی جوانان را مستعد ابتلا به کلسترول خون بالا می‌کند. آزمایش آن یکی از راه های رفع مشکل در جوانه است.

عوامل دیگری که می توانند بر سطح کلسترول خون افراد تأثیر بگذارند عبارتند از وراثت، سن. جنسیت، استرس و همچنین وزن اضافی بدن.

سریعترین رژیم لاغری