چرا خرید به ما احساس خوبی می دهد؟ایسنا/ چهارمحال و بختیاری دکترای عمومی روانشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: خرید و تاثیر مثبتی که بر روحیه افراد می گذارد جنبه عاطفی دارد، تهیه مواد جدید و استفاده از محصولات جدید مایه خرسندی برای همه مردم دنیاست. جهان. .

حمیرا رئیسی در گفت وگو با ایسنا درباره تاثیر خرید بر روحیه مردم اظهار کرد: یکی از چیزهایی که همه را خوشحال می کند و تاثیر مثبتی بر وضعیت او می گذارد این است که بتواند نیازها و خواسته های خود را پوشش دهد. بنابراین اطمینان از حضور در بازار باعث خوشحالی مردم نیز می شود.

کارشناس ارشد روانشناسی عمومی در چهارمحال و بختیاری افزود: خرید و تأثیر مثبتی که بر روحیه افراد می گذارد جنبه عاطفی دارد، تهیه مواد جدید و استفاده از محصولات جدید مایه خرسندی برای همه در سراسر جهان است. سرپوش گذاشتن و … برای همه انسانها لذت است، این تغییر هم نیاز به خرید دارد، اما بهتر است نظر مردم، نوع نگاه آنها به چیزها و … تغییر کند. خوشبختی چیزی است خرید.

وی ادامه داد: بنابراین خرید و تحقیقات بازار علائم و تاثیرات مثبتی بر روحیه افراد دارد، اما از طرفی استفاده بیش از حد از هر موضوعی مضر است، مثلاً کسانی که ناراضی هستند، این نیاز و این قسمت از زندگی آنها است. کاهش. مطمئناً افرادی هستند که می توانند چیزهایی بخرند اما از انجام آنها هر طور که می خواهند اجتناب می کنند، برعکس بسیاری از افرادی که هنگام خرید خوشحال می شوند، اما خرید برای آن افراد سخت است، همچنین افرادی هستند که از نظر منحصر به فرد خوشحال نیستند. توانایی مالی، نیاز خود به خرید را نادیده می گیرند.

رئیسی بیان کرد: گاهی افراد بدون توجه به وضعیت مالی خود خریدهای کلان و غیرعادی انجام می دهند، مثلاً زمانی که وضعیت مالی خوبی دارند و در شرایط سخت مالی قرار دارند، اما باید توجه داشت که زیاده روی در این مورد مشکل ساز می شود.

روانشناس عمومی چهارمحال و بختیاری افزود: به طور کلی می توان گفت که فلسفه خرید باعث ایجاد شادی می شود و مردم از آن لذت می برند، به ویژه زمانی که انسان در ذهن خود این احساس را داشته باشد که به چیزی نیاز دارد و برنامه ریزی می کند. بودجه لازم را تضمین می کند و سپس آن را می خرد و استفاده می کند، همه این مکانیسم ها باعث می شود که مغز هورمون هایی را ترشح کند که فرد را تحریک می کند تا فعال و هوشیار باشد و این در اکثر افراد صدق می کند.

وی با تاکید بر تاثیر خرید بر روحیه و اعتلای افراد گفت: با وجود این، مردم نیاز دارند بین درآمد و هزینه خود تعادل ایجاد کنند و از خرید ناراضی نباشند نه تنها برای امرار معاش و فعال بودن، بلکه برای ایجاد تعادل بین درآمد و هزینه های آنها از آن برای رسیدن به روحیه خوب استفاده کنید زیرا خرید یکی از لذت بخش ترین راه هاست و راه های مختلفی برای رسیدن به فعالیت و آگاهی وجود دارد.

رئیسی یادآور شد: اگر مردم بتوانند خرید خود را مدیریت کنند و در مواقعی که وضعیت مالی خوبی ندارند فقط برای دیدن محصول به بازار مراجعه کنند، دیدن کالای جدید وضعیت روحی آنها را نیز بهبود می بخشد، اما زمانی که افکار منفی داشته باشند. در ذهن فرد ایجاد می شود و فکر می کند که به دلیل ناتوانی و ضعفش خرید نمی کند، احساسات منفی، ضعف و ناامیدی را تجربه می کند.

روانپزشک عمومی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: بنابراین توصیه می شود افراد هنگام بازگشت از بازار وضعیت خود را بررسی کنند، در صورتی که احساس خوبی دارند، خرید و خرید محدود جزء لذت آنهاست اما در صورت اشباع بودن. احساسات منفی هستند، آنها می توانند از فرصت های دیگر برای بهبود وضعیت روحی خود استفاده کنند و خود را جدید و فعال بسازند، به عنوان مثال می توانند از رفتن به پارک، دیدار با اقوام، صحبت با یک دوست خوب، حضور در مکان های عمومی استفاده کنند. .

در انتهای پیام