چالش های پیش روی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴یک کارشناس مسائل بین الملل با تشریح الزامات احزاب جمهوری خواه و دموکرات در آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری آتی گفت: با توجه به موارد و عملکرد ترامپ احتمالا کنگره نرفت و ترامپ برای آنها مناسب نیست. انتخابات . .

حمید صالح در گفت وگو با ایسنا، در تحلیلی از اعلام کاندیداتوری دونالد ترامپ در انتخابات ۲۰۲۴ اظهار کرد: اتفاقاتی که در آمریکا رخ می دهد با وجود اینکه ترامپ به قدرت رسیده است، منحصر به فرد است، اما بر اساس از سوی دیگر چالش هایی وجود دارد، از سوی دیگر حضور بایدن در دوره دوم ریاست جمهوری با جدیت مواجه است در حالی که بایدن نمی تواند سنا و کنگره را در این چرخه انتخابات میان دوره ای بیاورد.

وی اعلام کرد: مشکلات، موارد و اقدامات گذشته ترامپ در آینده مشکلات اساسی ایجاد خواهد کرد، در واقع کنگره از ترامپ حمایت نخواهد کرد و به دنبال انتخاب دیگری خواهد بود زیرا ترامپ برای آنها مناسب نیست. همچنین بایدن با توجه به عملکرد خود، ممکن است همان الزامات دوره اول ترامپ را داشته باشد، بنابراین این مسائل دست به دست هم داده و موضوع آمریکا را دشوارتر کرده است.

یک استاد دانشگاه همچنین گفت: علیرغم تحلیل این وضعیت، به نظر می رسد که دموکرات ها به دلیل اتفاقاتی که رخ داد و از اوکراین حمایت کردند، دوباره قدرت را در دست بگیرند، آنها اروپا را با سیاست خود همراه کرده اند. ، مخالف قطع کمک به اوکراین و اعمال تحریم ها علیه روسیه است که سیاستی است که جمهوری خواهان به آن علاقه دارند. البته اگر بخواهند با اروپا بروند، ممکن است برای مدیریت و کنترل اوضاع، گزینه دیگری غیر از ترامپ و بایدن داشته باشند.

این کارشناس مسائل بین الملل ادامه داد: اکنون مسائلی که در آمریکا مطرح است این است که ترامپ روسیه را ترجیح می دهد و با کمک به اوکراین مخالف است در حالی که بایدن سال گذشته حدود یک میلیارد دلار به اوکراین کمک کرد. اما با توجه ویژه به مشکلات اقتصادی آمریکا، ممکن است کمک ها به این مشکلات قطع شود و سیاست های ضد اوکراینی در دستور کار آنها قرار گیرد.

صالحی خاطرنشان کرد: در واقع جمهوری خواهان به دنبال رکود نظام دوقطبی هستند و تلاش می کنند مشکلات را از طریق نظامی حل کنند، اما دموکرات ها در راستای کمک به اوکراین با اروپا همسو هستند، بنابراین رقابت تنگاتنگی وجود دارد و همه چیز بستگی دارد. بستگی به نحوه مدیریت موقعیت دارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا حوادثی که در آمریکا پس از انتخابات ریاست جمهوری و روی کار آمدن یک رئیس جمهور مقتدر رخ می دهد، بر توسعه منطقه تاثیر می گذارد؟ وی گفت: فقط منطقه و خاورمیانه نیست، بلکه منبع مالی دیگری برای جنگ نظامی وجود ندارد، فقط در مورد آن صحبت می کنند، در غیر این صورت مشکلی وجود ندارد، زیرا کشورها به دنبال منافع خود هستند، به دنبال آن هستند. در موقعیت جنگ بین روسیه و اوکراین دلیل و چیزی است که چین به دنبال آن است.

در انتهای پیام