پیشخوان کرونا با لوازم جانبی

دسته‌بندی نشده


یکی از راه های مبارزه با کرونا تقویت سیستم ایمنی بدن است. اولویت متخصصان تغذیه معمولاً دریافت منبع ویتامین ها و مواد معدنی با غذاهای غنی از میوه و سبزیجات است ، اما برای افرادی که بیماریهای خاصی دارند مانند: افراد مسن ، افراد دارای مشکلات دندانی و بلع ضعیف ، افرادی که دچار نفخ شدید هستند. شیوع بیماری ، حالت تهوع و استفراغ و مشکلات گوارشی توصیه می شود از مکمل های مولتی ویتامین و مواد معدنی زیر نظر متخصص تغذیه استفاده کنید.

مبارزه با کرونا با استفاده از مکمل ها

برای پیشگیری از بیماری عروق کرونر قلب ، اولین و مهمترین ویتامین که زیر نظر پزشک یا متخصص تغذیه مصرف می شود ، ویتامین D است. این ویتامین به دلیل اثرات ضد التهابی در تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مثر است.
از آنجا که کمبود ویتامین D در کشور ما به دلیل عرض جغرافیایی رایج است ، مسابقات باید برای دریافت مقدار کافی ویتامین D مراقب باشند.
مزیت مصرف مکمل ویتامین D 1000 این است که به میزان مسمومیت در خون نمی رسد ، همچنین مقدار مورد نظر ویتامین D را در خون حفظ کرده و بهتر جذب می شود.

ملاقات: ژل نرم ویتامین D3 _ 1000 واحد ارتعاش

همیشه توصیه می شود که بدون تجویز پزشک یا متخصص تغذیه از مکمل ها استفاده نکنید ، زیرا ویتامین های محلول در چربی مانند ویتامین های A ، D ، E ، K در دوزهای بالا سمی هستند.
دوزهای بالای ویتامین D می تواند منجر به سمیت و رسوب کلسیم در بافت های نرم ، تشکیل پلاک های کلسیم در دیواره عروق و افزایش خطر بیماری های قلبی عروقی و حتی افزایش خطر ابتلا به سنگ کلیه شود.
ویتامین دیگری که در تقویت سیستم ایمنی بسیار مثر است ، ویتامین A است. بنابراین توصیه می شود که منابع حاوی ویتامین A و پیش سازهای ویتامین A مانند هویج و انبه که آنتی اکسیدان های بسیار قوی هستند را فراموش نکنید.
ویتامین C دیگری است که نه تنها به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند بلکه نقش مهمی در تنظیم سیستم ایمنی بدن دارد.
سلنیوم آنتی اکسیدان دیگری است که می تواند در تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود عوارض بیماری عروق کرونر قلب مثر باشد.
روی عنصر دیگری است که به طور موثر سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و اشتها را در بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر افزایش می دهد.

مبارزه با تاج

ویتامین های گروه B (به ویژه B1 ، B6 و B12) نیز در افزایش اشتها در بیماران مبتلا به کووید موثر هستند.
یکی دیگر از مواد مغذی موثر امگا 3 است. امگا 3 می تواند در کاهش التهاب بیش از حد هنگام ابتلا به کووید م effectiveثر باشد. توصیه می شود از روغن کلزا یا روغن کلزا یا روغن زیتون به اندازه کافی در رژیم غذایی و همچنین گردو یا ماهی استفاده کنید. علاوه بر این ، باید مراقب باشید که از اسیدهای چرب اشباع و ترانس استفاده نکنید ، زیرا می توانند باعث التهاب در بدن شوند.
اگر افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر دچار گرفتگی یا گرفتگی شوند ، ممکن است از مکمل منیزیم برای کاهش گرفتگی عضلات استفاده کنند.
نکته مهم این است که مکمل های بدون نسخه نباید برای جلوگیری از Quid 19 استفاده شوند.
توصیه کلی این است که ویتامین ها و مواد معدنی را در سطح RFID ، نه بیشتر ، و زیر نظر پزشک یا متخصص تغذیه مصرف کنید.

تهیه کننده: نازنین امتی
منبع: ncbi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *