پوکی استخوان چیست و چگونه خود را نشان می دهد؟

دسته‌بندی نشده


پوکی استخوان یکی از بیماری هایی است که امروزه بسیاری از افراد با آن روبرو هستند. در این مقاله می خواهیم شما را به طور کامل با این بیماری آشنا کنیم. پس به ما بپیوندید.

پوکی استخوان چیست و چگونه خود را نشان می دهد؟

چه چیزی باعث پوکی استخوان می شود؟

  • افزایش سن ؛
  • ژنتیک ؛
  • مصرف الکل و دخانیات ؛
  • فعالیت بدنی ناکافی ؛
  • کمبود مواد معدنی مانند کلسیم ؛
  • بیماریهای مختلف مانند دیابت ، پرکاری تیروئید ، هیپوگنادیسم و ​​غیره ؛
  • داروهایی مانند کورتیکواستروئیدها را به مدت طولانی مصرف کنید.

علائم پوکی استخوان چیست؟

متأسفانه پوکی استخوان یا پوکی استخوان یک بیماری کاملاً خاموش است. هنگامی که با پوکی استخوان آشنا شدید ، راه دیگری برای جلوگیری از آن وجود ندارد. پوکی استخوان قدرت استخوان را تا حد زیادی کاهش می دهد. پوکی استخوان در صورت وجود شکستگی های حاد رخ می دهد. در افراد مبتلا به این بیماری ، شکستگی ها بسیار ضعیف مانند عطسه ، خم شدن و بلند کردن رخ می دهد. این نشان دهنده پوکی استخوان یا پوکی استخوان است.

پوکی استخوان چیست و چگونه خود را نشان می دهد؟

چه کسانی معمولاً از این بیماری رنج می برند؟

پوکی استخوان در زنان قبل از یائسگی شایع تر است. به همین دلیل است که زنان یائسه باید مراقب سلامت استخوان خود باشند. در آن زمان ، سطح استروژن آنها به شدت کاهش می یابد. در این سن ، پوکی استخوان بیشتر در زنانی که شکستگی لگن دارند دیده می شود. اگر از اندازه گیری تراکم معدنی استخوان در این سن استفاده کنیم ، کاهش قابل توجهی در توده استخوان ران ، لگن و گردن در زنان این سن مشاهده می شود.

از سوی دیگر ، پوکی استخوان با مصرف و جذب کلسیم ارتباط مستقیم دارد. این بدان معناست که اگر فردی به میزان کافی کلسیم دریافت نکند یا بدن کلسیم کافی را جذب نکند ، در خطر پوکی استخوان قرار دارد. کلسیم در رقابت با فسفر جذب می شود. این بدان معناست که وقتی فسفر در بدن شما وجود دارد ، به شما اجازه جذب کلسیم را نمی دهد. همه نوشابه های گازدار فسفر بالایی دارند. بنابراین ، جذب کلسیم با استفاده از فسفر برای مدت طولانی مختل می شود. در نتیجه ، افراد معتاد به الکل بیشتر به پوکی استخوان مبتلا می شوند.

پوکی استخوان چیست و چگونه خود را نشان می دهد؟

درمان پوکی استخوان

متأسفانه هیچ درمانی برای پوکی استخوان وجود ندارد. با این حال ، می توان از بیماری جلوگیری کرد و سرعت آن را کاهش داد. یک زن قبل از یائسگی باید تحت نظر جراح ارتوپد باشد. از سوی دیگر ، بهتر است مصرف نوشیدنی های گازدار حاوی فسفر ، از جمله نوشیدنی ها را کاهش دهید. گنجاندن محصولات لبنی در رژیم غذایی روزانه شما می تواند تا حد زیادی در به تاخیر انداختن پوکی استخوان کمک کند. به گفته پزشکان ، هر فرد باید 1 تا 2 لیوان شیر در روز مصرف کند. به یاد داشته باشید که کلسیم به تنهایی برای سلامتی کافی نیست. همچنین باید به اندازه کافی منیزیم و ویتامین D دریافت کنید تا استخوان های شما بتوانند 85-90 درصد کلسیم را جذب کنند. بهترین گزینه مصرف شیر غنی شده با ویتامین D است.

دوستان عزیز ، نظر شما در مورد پیشگیری از پوکی استخوان چیست؟ نظرات خود را با ما و سایر دوستان به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *