پوتین خواستار کاهش قیمت خودروهای روسی شدپوتین خواستار کنترل قیمت خودروهای روسی شد. زیرا فروش خودروهای روسیه به پایین ترین حد خود رسیده است.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز چهارشنبه از دولت روسیه خواست تا قیمت خودرو را مهار کند زیرا یکی از مدیران این صنعت گفت تحریم‌های غرب می‌تواند فروش سالانه را برای اولین بار از زمان شروع رکوردها به زیر یک میلیون برساند.

ماکسیم سوکولوف، مدیر عامل اتوواز روسیه، گفت که فروش خودرو در سال جاری تاکنون بیش از ۶۰ درصد کاهش یافته است و ممکن است به کمتر از یک چهارم میزان یک دهه قبل برسد. بخشی از کاهش امسال به دلیل خروج شرکت های خودروسازی خارجی مانند رنو و مرسدس بنز و کاهش تقاضا به دلیل درگیری در اوکراین است.

البته بسیاری از موارد نیز به دلیل پایین بودن سطح زندگی و قیمت های بالا و همچنین مشکل تامین قطعات خارجی پس از تحریم های اعمال شده توسط کشورهای غربی در واکنش به عملیات نظامی روسیه در اوکراین است.

به گزارش رویترز، پوتین در صحبت با مقامات ارشد اعتراف کرد که وضعیت ایده‌آل نیست و از دولت خواست تا روی مقرون به صرفه‌تر کردن خودروها تمرکز کند و قیمت‌های غیرمنصفانه را پیشنهاد می‌کند. وی افزود: توجه شما را به لزوم کنترل مداوم قیمت ها جلب می کنم تا به دلیل این مشکلات که همه ما از آن مطلع هستیم، هیچکس از خودروها سوء استفاده نکند یا قیمت بی دلیل افزایش ندهد.

در انتهای پیام