پوتین: تحریم های غرب یک جنگ اقتصادی استولادیمیر پوتین در پیامی ویدیویی از اعضای رهبری بریکس خواست تا “همکاری را تقویت کنند” و غرب را به دامن زدن به بحران اوکراین متهم کرد. رهبران این گروه همچنین در مورد طیفی از موضوعات از جمله بحران اوکراین و سیاست جهانی گفتگو کردند.

به گزارش رویترز، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در یک سخنرانی ویدئویی در اجلاس بریکس (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) گفت: «تنها با منفعت متقابل و همکاری صمیمانه می توانیم این کار را انجام دهیم». بیماری جدی. این بحران به دلیل اعمال خودخواهانه بی پروا در برخی کشورها به اقتصاد جهانی سرایت کرده است.

او غرب را متهم کرد که از روش های مالی برای سرپوش گذاشتن بر اشتباهات خود استفاده می کند.

ولادیمیر پوتین با بیان اینکه غرب می خواهد روسیه را نابود کند، گفته است: «این تحریم اقتصادی اعلان جنگ اقتصادی است» که باعث شده روسیه با دیگر قدرت ها از جمله چین و هند رابطه برقرار کند.

بر اساس بیانیه چهاردهمین اجلاس بریکس، کشورهای عضو از مذاکرات بین مسکو و کی یف و همچنین تلاش های سازمان ملل و صلیب سرخ اوکراین حمایت کرده اند.

نکات اصلی در این مقاله عبارتند از.

بحران در اوکراین

در بیانیه آمده است: «ما در مورد وضعیت اوکراین گفتگو کرده ایم. کشورهای بریکس همچنین از مذاکرات صلح بین روسیه و اوکراین و تلاش های آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد و صلیب سرخ حمایت می کنند.

سیاست های جهانی

«کشورهای بریکس مجدداً بر احترام خود به حاکمیت و تمامیت ارضی همه کشورها و همچنین تعهد خود به حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات و موضوع خلع سلاح هسته ای تأکید می کنند. رهبران این گروه حمایت خود را از یک افغانستان صلح آمیز، امن و باثبات اعلام کرده و همچنین تاکید کرده اند که نباید از قلمرو آنها برای تهدید یا حمله از سوی کشورهای دیگر استفاده شود.

اقتصاد جهانی

در این بیانیه آمده است: «بازیابی عدم تعادل پس از شیوع کرونا، نابرابری جهانی را تشدید کرده است». سرعت رشد جهانی ضعیف شده و چشم انداز اقتصادی کاهش یافته است. ما از کشورهای توسعه یافته می خواهیم که سیاست های اقتصادی اتخاذ کنند تا از اثرات منفی کشورهای در حال توسعه جلوگیری کنند. رهبران BRICS از موسسات مالی و آژانس های بین المللی می خواهند که در این زمینه نقش فعالی ایفا کنند.

ایمنی مواد غذایی

در بیانیه آمده است: «رهبران گروه تاکید کرده اند که کشورهای بریکس یک سوم مواد غذایی جهان را تولید می کنند. آنها همچنین به اهمیت استراتژیک تولید محصولات کشاورزی، از جمله کود، برای تضمین امنیت غذایی جهانی اشاره کردند، اما به صراحت به ناامنی غذایی اشاره نکردند. رهبران گروه همچنین در مورد “همکاری ارزی”، “مسائل اقلیمی” و “پیشگیری از بیماری های عفونی” اظهار نظر کردند.

انتهای پیام/