«پنج آذر» روز قیام مردم گرگان است/ مجلس باید با کنار گذاشتن آن مشکل را حل کند.ایسنا/گلستان امام جمعه گرگان پنجم آذر ماه را روز انقلاب مردم ایران دانست و گفت: رژیم شاهنشاهی در حالی که مردم گرگان در روز پنجم آذر در حال برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز بودند. گلوله های زیادی به سمت مردم بی گناه شلیک کرد.

آیت الله سید کاظم نورمفیدی در سخنان دینی خود در نماز جمعه گرگان روز جمعه ۴ آذر با گرامیداشت سالروز تاسیس بسیج مصطفین گفت: امام راحل با داشتن بینش الهی، تأسیس بسیج مصطفین را امری لازم و ضروری می دیدند. . انقلاب اسلامی و بهترین عنوانی که برای توصیف این مجموعه می توان به کار برد، همان عبارت امام راحل در وصف بسیج است که فرمودند: «بسیج لشکر وفادار خداست».

وی افزود و گفت: سازماندهی لشکر مؤمن خدا عبارت امام راحل در بحث سازماندهی بسیار مهم است; بسیجی دنبال هیچ مقام و مقامی نیست که بخواهد و بخواهد رضای خدا را جلب کند.

نماینده ولی فقیه در گلستان در ادامه به پنجم آذر ماه اشاره کرد و تاکید کرد: پنجم آذر قیام مردم ایران است در حالی که مردم گرگان در روز پنجم آذر تظاهرات مسالمت آمیزی برگزار کردند اما رژیم شاهنشاهی تیراندازی کرد. مردم بیگناه. عده ای را کشتند، شهید را مجروح کردند و برخی را مجروح کردند، حتی در بیمارستان پنج آذر فعلی فرزندان یکی از علمای این شهر را به گلوله بستند، به همین دلیل این بیمارستان «پنج آذر» نام گرفت.

نورمفیدی هفتم آذر روز نیروی دریایی را گرامی داشت و خاطرنشان کرد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از زمان جنگ تحمیلی تاکنون خدمات بسیاری را به نظام مبارک جمهوری اسلامی ارائه کرده است و از همان ابتدا راه های ارتباطی را ایجاد کرده اند. در عراق امن نیست و انجام می شود. مگداس در بیست و ششمین عملیات دوران دفاعی که در آبهای خلیج فارس انجام داد، پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز اقداماتی را برای ایجاد امنیت و مبارزه با دزدی دریایی با ورود به آبهای منطقه ای، بین المللی و دریایی انجام داد.

امام جمعه گرگان با گرامیداشت سالروز ولادت حضرت زینب(س) گفت: این دختر بزرگوار از پرچم نهضت کربلا که پس از شهید سیدالشهدا(ع) برافراشته شده بود پاسداری کرد و نگذاشت این پرچم به زمین بیفتد. کوفه سوریه به ویژه مجلس یزید بدون ملاحظه به بنیان خلافت اموی حمله کردند که باعث شد بسیاری از مردم در این باره صحبت کنند.

ربوده شدن و رنج زینب علیهاالسلام بر زبانش نگذاشت، زبان گشود و در برابر یزید سخت سخن گفت. برای شفاعت در روز قبامات.

نماینده ولی فقیه گلستان به بیان روز پرستار پرداخت و افزود: پرستاران دل بیماران بی بضاعت را شاد می کنند و با تلاش و کوشش خود خدمت می کنند که کار سختی است و جای تشکر دارد.

نورمفیدی با تسلیت سالروز شهادت آیت الله سید حسن مدرس، خاطرنشان کرد: شهید بزرگوار مجتهدی، عالمی نادر و سرافراز بود که در ماه مبارک رمضان ۱۳۱۶ و در حالی که روزه بود به شهادت رسید. کسانی که امروز از علما صحبت می کنند باید بدانند که چنین افرادی در کشور ما وجود داشته اند و برای حفاظت از آنها و حفاظت از کشور در شرایط خطرناک اقداماتی انجام داده اند.

امام جمعه گرگان تاکید کرد: شورای اسلامی باید از افرادی مانند شهید مدرس درس بگیرد و از آنها درس بگیرد و مشکلات اقتصادی، اشتغال و ناامیدی را حل کند. نسل جوان آینده یکی از وظایف شورای اسلامی است، باید در جهت رفع مشکلات کشور گام بردارد و قوانین جامع و حساب شده را پیشنهاد دهد.

در انتهای پیام