پرونده حقوقی آلایندگی واحد تولید نفت پالایشگاه آبادان مفتوح استایسنا/خوزستان رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبادان با اشاره به اینکه پرونده آلایندگی کارخانه تولید روغن آبادان برای مراجع قضایی باز است، گفت: باید قطعات قدیمی این کارخانه تعطیل و از آنها خارج شود. گردش زمانی که قطعات جدید تولید می شوند. ”

علی فتحی نیا در گفت وگو با ایسنا، درباره تعطیلی پالایشگاه آبادان به دلیل آلودگی اظهار کرد: اداره حفاظت محیط زیست از آلودگی پالایشگاه آبادان شکایت کرد و پرونده آلایندگی در مراجع قضایی رسیدگی شد، اما پلمپ پالایشگاه آبادان این واحد مبتنی بر شناخت سیستم قضایی بود.

وی اضافه کرد و گفت: البته دو سه هفته ای این قسمت از پالایشگاه تعطیل شد و با رفع مشکل دوباره شروع به کار کرد اما ظاهراً تمام ایراداتی که در آن قسمت وجود داشت به طور کامل برطرف نشد. بنابراین بر رفع کامل عیوب در این واحد پردازش نظارت می شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبادان گفت: با توجه به اینکه فاز دوم پالایشگاه آبادان ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در حال آماده سازی برای بهره برداری است، با ورود قطعات جدید باید خاموش و از قسمت های قبلی خارج شود. از مدار. ، و واحدهای جدید باید در حلقه Insert به روز شوند.

فتحی نیا می گوید: برای کنترل آلودگی باید سیستم غبارگیر در این قسمت تعبیه شود. مقامات پالایشگاه می گویند که آنها سیستمی را اجرا می کنند که می تواند نیازهای بلندمدت این بخش را برآورده کند. اجرای این طرح در قالب اعتصاب ظرف مدت سه ماه قابل انجام است.

در انتهای پیام