پروازهای منظم گرگان به نجف ۱۵ پرواز افزایش یافتایسنا/گلستان مدیرکل فرودگاه های گلستان از افزایش پروازهای خصوصی بین شهرهای گرگان و نجف به ۱۵ پرواز خبر داد.

علی متان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به افزایش تقاضای سفر در کشورمان به عراق به مناسبت اربعین حسینی، گفت: شاهد افزایش خدمات پروازی در فرودگاه های کشور برای زیارت اباعبدالله هستیم. الحسین(ع) پس از آن، پروازهای منظم بین گرگان و نجف برای حجاج اربعین حسین از ۱۳ پرواز به ۱۵ پرواز افزایش یافت.

مدیر کل فرودگاه گلستان با بیان اینکه پروازهای منظم به این دو شهر جمهوری اسلامی ایران و عراق از ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ آغاز و تا ۳۱ شهریور امسال ادامه خواهد داشت، افزود: خطوط هوایی کیش ایر و پویا ترانسفر می شوند. زائران حسینی در استان گلستان فرودگاه نجف را تحویل گرفتند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس برنامه روز چهارشنبه پرواز گرگان به نجف هر هفته از طریق شرکت هواپیمایی پویا انجام می شود، خاطرنشان کرد: علاوه بر پروازهای عراقی از فرودگاه بین المللی شهدای گرگان، پروازهایی از این محل انجام می شود. فرودگاه به مقصد بندر آکتائو در قزاقستان تاسیس شد.

اعتدال ارائه بهترین خدمات با هدف تسهیل و تسریع سفرهای هوایی در فرودگاه بین المللی شهدای گرگان را از اولویت های اداره کل فرودگاه گلستان عنوان کرد و افزود: زمینه لازم برای افزایش پروازهای بین المللی در این فرودگاه وجود دارد. “

به گزارش ایسنا، مراسم راهپیمایی اربعین سیدالشهدا (ع) یکی از بزرگترین اجتماعات جهان است که سالانه میلیون‌ها ایرانی در کنار سایر مداحان اهل بیت در این مراسم شرکت می‌کنند. حرکت از طریق مرزهای زمینی، ریلی و هوایی انجام می شود.

در انتهای پیام