پرداخت زکات یکی از مصادیق و واجبات حکومت دینی استایسنا/ آذربایجان شرقی امام روز جمعه تبر زد و پرداخت زکات را از مصادیق و واجبات حکومت دینی دانست.

حجت‌الاسلام جواد حاجی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در اسلام وجوب پرداخت زکات را در کنار سایر واجبات دینی مانند نماز، نیک‌نشینی، منکر و … توصیه اکید کرده‌اند، تاکید کرد. نیاز به توسعه است و برای ترویج فرهنگ زکات در جامعه تلاش زیادی کرده است.

وی ضرورت ترویج عمل زکات و هوشیاری بیشتر در ادای این فریضه الهی را برای احیاء و دادن به موقع آن برشمرد و افزود: بدون دارو. و غیره گران است

وی گفت: در اسلام با توجه به اهمیت پرداخت زکات در جامعه، آیات، روایات و داستان های فراوانی از ائمه اطهار (ع) وجود دارد که می توان از آنها به داستان امام صادق (ع) استناد کرد: ملت ها زکات هستند و پرداخت نمی شوند. هر کس حق الله را ادا نکند و آن را درست ادا نکند دو بار به ناحق می دهد یا امام موسی کاظم گزارش کرده است. (ع) در; اموال خود را با زکات بیمه کنید و همچنین آیات قرآنی که علاوه بر توصیه به نماز، بسیار سفارش شده است.

حاجی زاده خاطرنشان کرد: یک جامعه از طریق واجبات دینی مانند نماز به موفقیت می رسد، جز خیر نشستن، بدی و زکات. تقویت و توسعه یابد.

وی افزود: «مردم آکسار در کنار مشکلات اقتصادی و اجتماعی سال‌هاست که زکات بسیار خوبی می‌پردازند. در سال های گذشته.”

وی تاکید کرد: منطقه ارسباران منطقه ای آباد، سرشار از منابع طبیعی و منابع خدادادی و قطب کشاورزی و دامپروری بود. در ایالت

انتهای پیام/