پرخوری عصبی چیست؟

دسته‌بندی نشده


پرخوری و داروهای خانگی برای پرخوری عصبی:
پزشک نیازهای جسمی و روحی فرد را در نظر می گیرد. درمان ممکن است شامل مشاوره و دارو باشد.

روشهای پزشکی
داروها
داروی ضد افسردگی فلوکستین (Prozac) برای درمان پرخوری عصبی از FDA تأیید شده است. بعضی اوقات پزشکان داروهای ضد افسردگی یا انواع دیگر داروها را تجویز می کنند. بستری شدن اغلب اتفاق نمی افتد. با این حال ، در موارد شدید پرخوری ، ممکن است فرد به طور مختصر در بیمارستان تحت درمان قرار گیرد. بیشتر اختلالات خوردن شامل درمان سرپایی است.

روان درمانی
درمان شناختی رفتاری (CBT):
در طول چنین درمانی ، فرد عادات غذایی معمول را می آموزد و بر چیزهایی تمرکز می کند که باعث می شود فرد بیش از حد غذا بخورد یا پاک شود. به این ترتیب ، افکار غیر منطقی و رفتارهای ناسالم در هنگام پرخوری عصبی مورد مناقشه است.
خانواده درمانی (FBT):
اغلب در کودکان و نوجوانان مبتلا به پرخوری عصبی استفاده می شود و به خانواده ها کمک می کند تا با بیماری ها و مشکلاتی که می توانند منجر به پرخوری عصبی شوند مقابله کنند.
روان درمانی بین فردی (IPT):
این روش بر مشکلات روابط با افراد دیگر در زندگی تمرکز می کند. زیرا روان درمانی بین فردی معتقد است که نحوه تعامل با دیگران می تواند بر وضعیت عاطفی و سلامت روانی شما تأثیر بگذارد.

تغذیه درمانی
هدف تغذیه درمانی آموزش عادات غذایی خوب است. یک متخصص تغذیه به شما کمک می کند تا سیگنال های گرسنگی و سیری بدن را بشناسید. آنها همچنین به حفظ وزن و یافتن رویکرد سالم تری نسبت به غذا کمک می کنند.

مراقبت از پرخوری
علاوه بر برنامه درمانی ، می توانید اقدامات لازم را برای مراقبت از خود انجام دهید:
غذاهای سالم را در رژیم غذایی خود بگنجانید تا مواد مغذی مورد نیاز را دریافت کنید. از پزشک خود بپرسید که آیا مکمل ها برای شما مناسب هستند یا خیر. و در مورد مناسب ترین نوع ورزش و زمان برای سلامتی مشاوره بگیرید.

با دیگران ارتباط برقرار کنید. حمایت از دوستان و خانواده می تواند به شما در غلبه بر عادات ناسالم و احساس بهتر کمک کند.

مژده رحمانیان ، عضو انجمن تغذیه ایران
کلینیک لاغری و زیبایی “Armoni”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *