پذیرش چهار مفهوم فناورانه در مرکز رشد سلول های فناوری شهر خرم آبادایسنا/لرستان رئیس پارک علم و فناوری لرستان از پذیرش چهار ایده فناورانه برای مرکز رشد بخش های فناوری در شهر خرم آباد خبر داد.

دکتر. فرهاد نامداری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: به طور کلی درخواست های جذب و پذیرش چهار ایده فناورانه با حضور مدیران این بخش ها برنامه ریزی و بررسی شد و با استقرار مرکز رشد موافقت شد.

وی گفت: ایده های پذیرفته شده در این مرکز در زمینه های «اسیدهای آمینه لیزین و متیونین ضروری برای تغذیه دام، طیور و آب با فناوری میکروبی»، «شامپو گیاهی»، «سیستم مانیتورینگ باتری سلول خورشیدی»، «تولید ماشین آلات» است. “. تجهیزات «نیازهای صنعتی و ماهیگیری» به طور رسمی در این مرکز آغاز به کار می کند.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان یادآور شد: همچنین طرح های «تولید تجاری دهان شویه» و «سامانه تبلیغاتی و بازاریابی هوشمند و هدفمند در فضای مجازی (شبکه های اجتماعی)» با توجه به کسب امتیاز ضروری نیست. رشد اولیه مرحله نرخ رشد ارتقا می یابد

نامداری افزود: بر اساس نتایج ارزیابی عملکرد سالانه واحد فناور به دلیل عملکرد غیرقابل قبول و عدم کسب امتیاز لازم موفق به خروج از مرکز رشد واحد فناور در شهر خرم آباد نشد.

وی گفت: همچنین راه اندازی حوزه فناوری که مراحل رشد خود را طی کرده است در این مرحله پیشرفت قابل قبولی داشته و یک سال تمدید شده است.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان گفت: در راستای تحقق شعار «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال زایی» این پارک از ایجاد و تقویت شرکت های دانش بنیان و بخش های فناوری حمایت می کند.

نامداری با بیان اینکه در حال حاضر ۳۱ شرکت دانش بنیان در لرستان فعالیت دارند، گفت: در مجموع ۳۱ شرکت، ۱۹ شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری لرستان مستقر هستند.

وی با بیان اینکه همچنین ۱۵۴ بخش فناور در پارک علم و فناوری و مراکز رشد در منطقه وجود دارد، خاطرنشان کرد: مهمترین فعالیت ها در این بخش ها شامل کارخانه، تجهیزات برق و الکترونیک، تجهیزات پزشکی، دارو و مواد است. تشخیص و درمان، کشاورزی و صنایع غذایی، فناوری شیمیایی، ماشین آلات پیشرفته و فناوری اطلاعات و ارتباطات (IT).

در انتهای پیام