وی امسال یک میلیارد و ده اعتبار برای مدارس غیردولتی خراسان شمالی هزینه کردایسنا/ خراسان شمالی مدیرکل نگهداری مدارس خراسان شمالی از اختصاص یک میلیارد تومان در سال جاری به مدارس غیردولتی این منطقه خبر داد.

امین فلاح که در گفت و گو با ایسنا گفت: سرانه فضای آموزشی دانش آموزان غیردولتی در این منطقه ۱۲ متر مربع است در حالی که سرانه فضای آموزشی این گروه از دانش آموزان حدود ۲۸ متر مربع است.

وی بیان کرد: اما در مؤسسات آموزشی که در این منطقه ایجاد شده است، همه دانش آموزانی که خوب نیستند تحت پوشش قرار گرفته و نیازهای آنها برطرف شده است.

فلاح افزود: با اعتبارات سفر مقام معظم رهبری این منطقه ساختمان کاملی برای دانشجویان مقیم منطقه گلستان شهرستان بجنورد شامل دو خوابگاه، دو ساختمان آموزشی، یک سالن ورزشی و یک مرکز توانبخشی ساخته شد.

وی در ادامه بیان کرد: همچنین طی یک سال گذشته با کمک خیرین محلی ضمن اجرای طرح آجر به آجر مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان جمع آوری و طرح مدرسه جوادیه اجرا شد.

این مسئول گفت: در حال حاضر پروژه مدرسه خصوصی ایثار اسفرین ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که به زودی فعال می شود.

به گفته وی این طرح یک مدرسه چهار کلاسه برای این دسته از دانش آموزان است.

مدیر کل نگهداری مدارس خراسان شمالی گفت: سال گذشته اجرای طرح تلفیقی مدرسه اوتیسم در بجنورد با کمک خیرین آغاز شد و ساخت آن همچنان ادامه دارد.

در انتهای پیام