ویتامین P یا طبیعی چیست؟

دسته‌بندی نشده


ویتامین P یا روتین یک بیوفلاونوئید است که به طور طبیعی در غذاهایی مانند پوست سیب ، چای سیاه ، مارچوبه ، گندم سیاه ، پیاز ، چای سبز ، انجیر و اکثر مرکبات یافت می شود. روتین همچنین به عنوان ویتامین P یا روتوسید شناخته می شود. برنامه معمول حاوی آنتی اکسیدانی به نام کوئرستین است که التهاب را کاهش می دهد. علاوه بر دریافت آن از طریق غذا ، می توانید از مکمل معمولی نیز استفاده کنید. این بیوفلاونوئید می تواند مزایای زیادی برای ارگانیسم ذکر شده ما داشته باشد.

ویتامین P یا روال معمول می تواند بدن را از چندین طریق محافظت کند:

از سلولهای مغزی در برابر آسیب محافظت کنید
انسداد آنزیم های التهابی (فسفولیپاز A2) مشابه کورتیکواستروئیدها اما عوارض جانبی ایجاد نمی کند
کاهش استرس اکسیداتیو و رادیکال های آزاد
کاهش ایمن فشار خون بالا: همان راههای داروهای مورد استفاده برای فشار خون بالا را کار می کند.
افزایش استیل کولین
ترکیبات سمی تولید شده در بدن توسط تابش را می بندد و خنثی می کند.

به گردش خون کمک می کند

به طور سنتی ، این روش مدتهاست که برای تسهیل گردش خون استفاده می شود. تصور می شود که روتین به تقویت و افزایش انعطاف پذیری عروق کمک می کند. تقویت عروق خونی می تواند سلامت بدن را بهبود بخشد و بیماری هایی مانند کبودی ، رگ های عنکبوتی و واریس را کاهش دهد. همچنین شواهدی وجود دارد که می گوید روتین می تواند به درمان بواسیر ناشی از تورم وریدها کمک کرده و پس از جراحی برداشتن بواسیر بهبود یابد.

از لخته شدن خون جلوگیری می کند

مطالعات نشان می دهد که روشهای عادی می تواند از تشکیل لخته خون در برخی از حیوانات جلوگیری کند. جلوگیری از لخته شدن خون می تواند شانس زنده ماندن فرد را افزایش دهد.

ویتامین P

کلسترول را کاهش می دهد

شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد برنامه معمول می تواند به کاهش کلسترول LDL کمک کند. در یک مطالعه ، بیماران دیابتی با سابقه فشار خون روزانه 500 میلی گرم روتین دریافت کردند. محققان دریافتند که سطح کلسترول LDL پلاسما شرکت کنندگان کاهش می یابد.

درد آرتروز را کاهش می دهد

یکی از کاربردهای رایج کاهش درد آرتروز است. این ماده در مهار استرس اکسیداتیو در افراد مبتلا به آرتریت م effectiveثر است ، که ممکن است به دلیل خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی قوی آن باشد. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد برخی از افراد مبتلا به آرتریت به طور معمول عملکرد زانو را بهبود می بخشند.

آنتی اکسیدان ها

این ظرفیت آنتی اکسیدانی است که به فعالیت های عادی اجازه می دهد تا اندام های حیاتی را در برابر اثرات مخرب رادیکال های آزاد محافظت کند. این مولکول ها همچنین می توانند به DNA آسیب برسانند و باعث سرطان شوند. معمول ، همراه با دیگر فلاونوئیدها ، می تواند سلول های سرطانی را از بین ببرد و از گسترش آنها جلوگیری کند.

محافظت از پوست

در یک مطالعه بالینی که بر روی 40 فرد میانسال انجام شد ، یک کرم موضعی با ویتامین P یا افزایش ارتجاعی پوست ، کاهش طول ، ناحیه و تعداد چین و چروک ها. در همان مطالعه ، روتین باعث افزایش تولید کلاژن و کاهش آسیب اکسیداتیو در سلول های پوست شد. فلاونوئیدها می توانند بدن را در برابر اشعه UV محافظت کنند. اما می توان از یک روال خاص در کرم های ضد آفتاب نیز استفاده کرد. روتین دارای SPF است.

التهاب را کاهش دهید

ویتامین P یا روتین باعث کاهش التهاب در مغز می شود و بقای سلول های مغزی را در افراد دارای اختلال شناختی افزایش می دهد. روتین همچنین می تواند سلول ها را از گردش خون ضعیف و اثرات استرس اکسیداتیو محافظت کند. انواع مضر اکسیژن فعال نیز اکسید نیتریک را مسدود می کند ، که باعث التهاب می شود و به تثبیت فرم فعال گلوتاتیون کمک می کند.

بیایید آشنا شویم: کپسول مولتی ویتامین مولتی ویتامین “Vitali Tone Mineral”

کنترل دیابت

ویتامین P از لوزالمعده محافظت می کند ، گلوکز را کاهش می دهد و سطح انسولین را در موش های صحرایی دیابتی افزایش می دهد. این به بازگرداندن سطح طبیعی قند در کبد (گلیکوژن) و آنزیم هایی که قند را تجزیه کرده و تجمع چربی را کاهش می دهد ، کمک می کند. به نظر می رسد معمول به تعادل مصرف قند و چربی در حیوانات کمک می کند. در کنار سایر آنتی اکسیدان های رایج ، می تواند برای افراد مبتلا به دیابت مفید باشد.

پوکی استخوان

در موشهای مبتلا به پوکی استخوان ، اکستنشن طبیعی میزان تشکیل استخوان را افزایش می دهد. در ساختار استخوانی ، روتین از رشد سلول های استخوان شکن یا استئوکلاست جلوگیری می کند. این سلول ها در پوکی استخوان بیش فعال هستند. روال عادی می تواند فعالیت سلول های استخوان ساز را افزایش دهد ، که می تواند به بازسازی استخوان ها و حفظ سلامت استخوان ها کمک کند.

موارد احتیاط

اطلاعات کافی در مورد مصرف معمول در دوران بارداری و شیردهی وجود ندارد. همچنین از پزشک خود بپرسید که چقدر روتین روزانه باید بخورید. دوز معمول 250 میلی گرم دو بار در روز است.

نویسنده: طیبه رفیعی
منبع: verywellhealth

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *