ونزوئلا دست‌کم دو آمریکایی را پس از مذاکره آزاد کرددو منبع از آزادی دستکم شهروند زندانی آمریکا در ونزوئلا خبر دادند و به نظر می رسد این حرکت از روی حسنن مقابل دولت بایدن باشد، پس از سفر یک هیئت عالیرتبه آمریکایی به کاراکاس باشد.

به گزارش ایسنا، چهار منبع آگاه به خبرگزاری رویترز گفتند، یکی از زندانیان آزاد شده “گواو کاردناس” است که جزو شش مدیر اجرایی شرکت نفتی “سیتگو” است که در سال ۲۰۱۷ متوقف شده و به سازمانی که دولت آمریکا آنها را “ساختگی” میخواند، کرده است. محکوم شد. نفر بعدی یک کوبایی آمریکایی به نام “خورخه آلبرتو فرناندز” است که با امنیت دیگری مواجه شده است.

سفر اخیر این هیئت آمریکایی نه تنها روی سرنوشت زندانیان آمریکایی بود، بلکه به احتمال خطر تحریم های نفتی آمریکا روی این کشور عضو اوپک به منظور جلوگیری از ورود نفت از روسیه در واکنش به حمله روسها به شهروندان پرداخت. ممنوعیتی که باید روز سه شنبه اعلام کرد. ونزوئلا نزدیکترین متحد روسیه در آمریکای جنوبی است.

در رابطه با جا و مکان فعلی زندانیان آمریکایی آزاد شده خبری منتشر نشده است، اما انتظار می‌رود آنه واشنگتن در جستجو بود تا دست‌کم ۹ تن از جمله گروه معروف به «سیتگو ۶» و سه نظامی سابق را آزاد کند.

این اقدام در روابط میان ایالات متحده آمریکا و ونزوئلا است که از سال‌ها پیش خصوصیات داشته است. هیئت آمریکایی روز یکشنبه با این افراد در زندانی در ونزوئلا ملاقات می کنند. راجر کارستنز، نماینده آمریکا در امور آزادی “گروگان” بخشی از این گروه بود و گفته می‌شود او مسئولین

انتهای پیام