وضعیت نگهداری و عقیم سازی سگ‌های بلاصاحب در خراسان جنوبی می‌شودایسنا / خراسان جنوبی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی بر ساماندهی وضعیت وضعیت، واکسیناسیون و عقیم.

علیرضا عباس زاده، امروز سه شنبه ۳ اسفند در کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان گفت: یکی از مشکلات اجتماعی و در عین حال مسائل بهداشتی و روانی موجود در جامعه امروز بحث کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسانها است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در خراسان جنوبی بعد از سال ۹۷ امروز برای اولین بار گروه با حضور دستگاه های اجرایی متولی با هدف کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان تشکیل شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: چندماه پیش شاهد فوت پسر بچه‌ای در روستای آب

عباس زافزود: مشکلی در کنترل جمعیت این حیوانات وجود دارد که با همکاری دستگاه های اجرای شهرداری و اداره کل دامپکک استان رفع می شود.

وی گفت: هم اکنون دو مرکز نگهداری سگهای ولگرد در شهرستان بیرجند و قاین فعال است و مهم این مراکز باید ساماندهی، جمع آوری و نگهداری این حیوانات باشد.

عباس زاده افزود: با برگزاری جلسات کارگروه استانی به صورت فصلی پیگیر مباحث مربوط به جمع آوری و کنت

وی گفت: اکنون مهم ترین مشکل مایحتاج، واکسیناسیون، نگاهداری و روش های علمی عقیم سازی رها

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: آنچه برای کارگروه استانی و شهرستانی تکلیف شده است ابتدا جمع آوری حیوانات ناقل بیماری به انسان و نگهداری آنها در مراکز و جداسازی حیوانات مفید از غیرمفید است.

عباس زاده افزود: حیوانات مفید در صورتی که مورد نیاز مردم برای نگهداری و کشاورزی هستند با ضوابط ش

معاون دادستان مرکز استان نیز گفت: به دنبال معدوم سازی سگ های ولگرد نیستیم، اما هر کدام از دستگاه های مسئول باید به وظایف خود در قبال جمع آوری و ساماندهی آنها عمل کنند.

حیرانی یادآوری می کند: تا زمانی که جلسات کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به خروجی مناسبی از افراد انجام شود، نمی توان نتیجه گرفت که دستگاه ها و مشکلات مردم را رفع کند.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری