وضعیت نهایی «پیروز» پس از حضور در فضای پردیسانرئیس اداره حفاظت از حیات وحش و حفاظت از حیات وحش از حضور «پیروز» – یک قلاده یوزپلنگ نر – از شهریورماه به طور مستمر در محوطه بیرونی شهر پردیسان و همچنین وضعیت خوب «ایران» – مادر پیروز – و تمرکز سازمان محلی که از یوزپلنگ محافظت می کند، او ماده تازه پیدا شده را به همراه چهار ماده خود مطلع کرد.

به گزارش ایسنا. «پیروز» تنها باقیمانده یوزپلنگ «ایران» و «فیروز» که در شرایط تولید مثلی در ۲۱ اردیبهشت ماه امسال با عمل جراحی به دنیا آمد، پس از ۳ ماه برای اولین بار ۳۰ مرداد در فضای باز رهاسازی شد. تولد.خاک زیر آفتاب را لمس کرد.

غلامرضا ابدالی در گفت وگو با ایسنا وی به حضور «پیروز» در طبیعت اشاره کرد و گفت: هنوز به طور کامل و دائمی وارد فضای پردیسان نشده است. سایت برای تحویل کامل و دائمی در شهریور ماه آماده می شود. حالا چند ساعتی از روز را با پسرش در مزرعه و زیر آفتاب می گذراند.

وی درباره تقویت مهارت های «پیروز» گفت: برنامه های تقویت مهارت های وی در حوزه فضا به مرور مشخص می شود. «پیروز» هنوز نوزاد است، به همین دلیل قدم به قدم پیش می رویم و وضعیت او را ارزیابی می کنیم. ابتدا باید خود را با محیط طبیعی، بیابان، زیر نور خورشید و … سازگار کند. سازگاری با «موفقیت» در هر یک از این شرایط مستلزم زمان است.

ابدالی با اشاره به مهارت های شکار «پیروز» افزود: محیطی که هر نوزاد در آن زندگی می کند، نه تنها یک یاک، چه در طبیعت و چه در محیط اسارت، بسیار متفاوت است. پیروز» تاثیر زیادی در مهارت شکار او دارد، در نتیجه نمی تواند مهارت های شکار را بیاموزد. یادگیری مهارت های یک شکارچی «برنده» به چیزهای زیادی از جمله آمادگی جسمانی او بستگی دارد.

به گفته رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش، وزن پیروز با توجه به شرایطش به اندازه مناسبی رسیده است و از غذای طبیعی گوشتخواران نیز تغذیه می کند. در حال حاضر ۵۰ درصد گوشت مرغ و ۵۰ درصد گوشت قرمز مصرف می کند، اما رفته رفته میزان گوشت قرمز را افزایش می دهند.

وی درباره ثبات وضعیت پیروز گفت: تا پاییز به شرایط پایداری می رسد.

ابدالی در پایان به وضعیت «ایران» و برنامه سازمان در قبال این زن تازه کشف‌شده و چهار فرزندش پرداخت و گفت: ایران وضعیت خوبی را پشت سر می‌گذارد، اما در حال حاضر تمرکز روی این زن تازه‌کشف شده است. هلیا را کشف کرد. یک یوزپلنگ ماده با چهار توله اش. ما در حال بررسی مناطق هستیم تا بتوانیم از این گونه در مناطق بیشتری محافظت کنیم. «هلیا» جلساتی را با وزارت راه و شهرسازی و گشت راهداری برگزار کرد تا علاوه بر ایمنی راه ها، رانندگان برای رعایت سرعت مجاز آموزش ببینند. روشنایی کنار جاده از دیگر مواردی است که می توان برای بهبود ایمنی جاده ها انجام داد تا خطر تصادف کاهش یابد.

در انتهای پیام