وضعیت ناسالم هوای تهران برای گروه‌های حساساعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز (۴ اسفند ماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی هوای تهران در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم های حساس قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا بنابر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، با توجه به عدم وجود وزش باد مطمئن تا صبح امروز (۴ اسفندماه) همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

افزایش تندی باد در طول روز تا حدودی پراکندگی آلاینده‌ها را می‌کند. وزش باد تا فردا چهارشنبه ادامه خواهد یافت، هر چند انتظار میرود با افزایش ترافیک شامگاهی، افزایش ذرات معلق و ناسالم برای گروههای حساس در مناطقی از مناطق پرتردد شود.

با آغاز ترد خودروها در صبح روز پنجشنبه (۵ اسفندماه) همراه با کاهش تندی باد بر میزان ذرات معلق افزوده می شود و کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

رشد رشد ناپایداری جوی و افزایش تندی باد در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم می کند همچنین با وزش باد افزایش می یابد تا شامگاه پنجشنبه هم ذرات معلق و وضعیتی قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته “ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون” با میانگین ۹۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبولی بود. شاخص آلاینده هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با ۱۰۸ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برا.

انتهای پیام