وضعیت رین بررسی طرح های تغییر شیوه تقسیم بندی و قیمت گذاری حامل های انرژییک عضو کمیسیون مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: هنوز یک کمیته کارشناسی مشترک بین دولت، مجلس و نمایندگان بخش خصوصی برای بررسی کارکردها و طرح‌های طرح‌های مطروحه در زمینه تغییر شیوه‌های تقسیم بندی و قیمت گذاری حامل‌های انرژی شکل است.

فریدون عباسی در گفت وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت بررسی طرح های سهمیه بندی بنزین در کمیسیون انرژی، بیان کرد: مباحثی که از ابتدای آغاز به کار مجلس یازدهم در این موضوع مطرح شده در کمیسیون نفت در حال بررسی است.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: یکی از این طرح ها، طرح وان بود که سال گذشته مطرح شد و به عنوان یک کارشناس سوالات را در خصوص این طرح بیان کردم و از ارائه کننده طرح خواستم که بنده را قانع کند و اکنون نیز باشد. در حال کار بر روی این طرح هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه هنوز یک کمیته کارشناسی مشترک بین دولت، مجلس و نمایندگان بخش خصوصی برای بررسی کارشناسی طرح های متروحه در موضوع سهمیه بندی حامل های انرژی و قیمت گذاری آنها مشخص نشده است، اظهار داشت: سال گذشته برخی از طرح های مطروحه در بحث تغییر شیوه اختصاصی سهمیه ها در کمسیون انرژی مورد بررسی قرار گرفت اما هنوز اجماعی صورت نگرفته تا با کا.

با کار جزیره ای در این حوزه به نتیجه مطلوب نمی رسیم

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه یکباره وزارت نفت و دولت خودش به سمت اجرای طرحی به صورت آزمایشی در حوزه‌های تقسیم‌بندی بنزین رفته است، تصریح کرد: تا زمانی که در این حوزه به جزیره‌ای انجام شود به نتیجه مطلوب برسد. نخواهیم رسید و باید کارکرد هر یک از طرح ها و نتایح آنها مورد بررسی کارشناسی قرار گیرد.

عباسی در پایان بیان کرد: مجلس جای خوبی برای بررسی این موضوعات است و هر تغییری در تقسیم بندی یا قیمت گذاری ها پس از انجام کار کارشناسی بهتر است همراه با تصمیم مجلس باشد.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری