وصیت‌نامه‌ قرمز یک کارگردان – ایسناایسنا/ خراسان رضوی فیلم سینمایی “سه رنگ: قرمز” داستان دختر جوانی به نام والنتین است که به صورت اتفاقی با قاضی پیر و بازنشسته هایی که مکالمات تلفنی همسایه های خود را استراق سمع می کند، آشنا می شود.

«سه رنگ: قرمز» فیلمی به کارگردانی کریستف کیشلوفسکی، فیلمساز سرشناس لهستانی، است که در سال ۱۹۹۴ م. این فیلم آخرین قسمت از سه‌گانه رنگ و آخرین فیلمی است که کیشلوفسکی در حیات خود ساخته است. «سه‌رنگ: آبی» ساخته ۱۹۹۳ و «سه رنگ: سفید» ساخته‌شده در سال ۱۹۹۴ دیگر فیلم‌های این سه‌گانه‌رنگ هستند. یشلوفسکی فیلم‌نامه‌ هر سه قسمت این سه‌گانه را به کمک همکار دیرینه خود کریشتف پیِشیِویچ نگاشته اس.

ایرن ژاکوب و بنوآ رژان دو نقش اصلی فیلم را ایفا می‌کنند و ظاهر می‌شوند. ایرن ژاکوب همچنین در فیلم «زندگی دوگانه ورونیکا» محصول سال ۱۹۹۱ با کیشلوفسکی همکاری داشته است.

ریشتف کیشلوفسکی فیلمساز کم کار و بزرگ لهستانی که با مستندسازی در سینما شروع به فعالیت کرد. ساخت سریال ۱۰ قسمتی «ده فرمان» را نیز در کارنامه هنری خود دارد. سینمای کیشلوفسکی با قدردانی از اخلاقیات آمیخته شده است، به گونه‌ای که در داستان‌های داستان‌ها بر اساس اتفاقات ساده‌ای که وجود می‌آیند و شخصیت‌ها در یک موقعیت پیچیده اخلاقی می‌گیرند و می‌خواهند تصمیم بگیرند. کار کیشلوفسکی کم دیالوگ اسپری می‌شود و از نماهای تمثیلی بسیار مفید می‌برد.

سه رنگ: داستان قرمز دختر جوانی به نام والنتین است که به عنوان مدل در یک برند کار می کند به صور. این قاضی تنها و کج تمام خلق روز را در خانه در حال استراق سمع مکالمات تلفنی همسایه های خود است و زندگی آنها را با جزئیات کامل رصد می کند تا اینگونه شاید پس از سالها در جایگاه قضاوت بودن، قضاوت بهتری نسبت به انسان ها داشته باشید.

این فیلم سینمایی شامل خرده داستان‌هایی است که قاضی در حال کشف و فهمیدن حقیقت آن‌ها است. انسان‌هایی که در شرایط مختلف دست به کارهایی می‌زنند که قضاوت را برای قاضی بازنشسته سخت می‌کند.

کیشلوفسکی در «سه رنگ: قرمز». کیشلوفسکی در این فیلم به بهترین شکل از تمام مولفه های سینمایی که در آثار گذشته خود از آنها برده شده بود، استفاده می کند و یک پایان فوق العاده برای این سهگانه و کارنامه هنری خود رقم میزند.

امتیازی که کاربران سایت بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها به فیلم سینمایی «سه رنگ: قرمز» داده‌اند، ز.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری