وزیر ارشاد در بازدید از کاخ آزادی چه گفت؟وزیر ارشاد عصر دیروز در بازدید از ساختمان فرهنگی هنری موزه برج آزادی تهران با محوریت بازتعریف فعالیت ها و فعالیت های فرهنگی و هنری این بنای بزرگ در پایتخت گفت: باید شرایطی فراهم شود. به ساختمان‌ها. انواع نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری برای شرکت هر چه بیشتر در این ساختمان.»

به گزارش ایسنا، محمدمهدی اسماعیلی در این بازدید با اشاره به اهمیت نوسازی موزه ایران شناسی در ساختمان فرهنگی برج آزادی، اظهار کرد: با بهره گیری از ظرفیت گسترده فرهنگسراها مانند ساختمان برج آزادی. می توان در پیشرفت علم، فناوری، تمدن و هنر تأمل کرد انقلاب اسلامی گامی در جهت نوسازی موزه ها و مراکز فرهنگی برداشت.

وی با تاکید بر ساده سازی شرایط برگزاری نمایشگاه در راستای سنت رایج عدالت سنتی، گفت: طراحی سالن همایش فرهنگسرای برج آزادی برای توسعه از اهمیت بالایی برخوردار است. دیپلماسی فرهنگی و ارتباط بین رهبران سنتی کشور و هنرمندان بخش های مختلف که باید اقدامات مناسبی در این زمینه انجام شود.

اسماعیلی ادامه داد: افزایش بازدیدکنندگان از اقشار مختلف به بخش‌های مختلف مجموعه فرهنگی برج آزادی و ارائه تسهیلات بی‌نظیر برای حضور هنرجویان، بازدید و بهره‌برداری از امکانات این مجموعه.

در همین حال وزیر فرهنگ از فرهنگسرای برج آزادی بازدید و با جمعی از هنرمندان پیشکسوت دیدار و گفتگو کرد. رئیس جمهور ادامه داد: رئیس جمهور از نزدیک پیگیر ایشان است، مشکلات هنری هنرمندان در ماه مبارک رمضان برطرف شده، رفع شده و وزارتخانه رفته است. فرهنگ دولت مردمی بر اساس دغدغه های آیت الله راعی برای حل سایر مسائل و مشکلات فرهنگی و هنری مردم تلاش خواهد کرد.

مجموعه فرهنگ و هنر موزه برج آزادی تهران یکی از مجموعه‌های فرهنگی بنیاد رودکی وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که بزرگترین موزه عکاسی ایران و منطقه، تالار آینه، کتابخانه را شامل می‌شود. و فرهنگ تالار، تالار ملل، تالار بهشت، تالار دانش، تالار ایران شناسی، مکان هنری، موزه پیش بینی آب و هوا، سالن کنفرانس، گالری هنری، سالن تئاتر و موسیقی و …

در انتهای پیام