وزن مشهود تبلیغی و ‌رزمی روحانیون در دفاع مقدس/برگزاری دومین اجلاسیه شهدای روحانی استان مرکزیایسنا/مرکزی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح الله استان مرکزی با بیان اینکه همه شهدا مظلوم بودند، گفت: وزن تبلیغی و ‌رزمی روحانیون در هشت سال دفاع مقدس برای ارتقای بنیه اعتقادی، فرهنگی و دینی رزمندگان و هویت بخشی اعتقادی برای مبارزه با دشمن بر همگان مشهود است.

حجت‌الاسلام ماشاءالله عبدی پنجشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه در نشست خبری تشریح برنامه های اجلاسیه شهدای طلاب و روحانی  استان مرکزی اظهار کرد: مجاهدان راه خدا به دلیل ایمان به خدا و پیامبر هیچگاه دچار شک و تردید نمی شوند و با جان و مال خویش در راه خدا جهاد می کنند.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری دومین اجلاسیه ۱۱۰ شهید روحانی استان مرکزی اظهار کرد: دومین اجلاسیه شهدای روحانی استان مرکزی روز دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه  در مصلی شهر اراک برگزار می شود. البته این اجلاسیه در آستانه کنگره بزرگی برگزار می شود که در خردادماه سال ‌جاری در شهر مذهبی قم برای چهار هزار شهید طلبه و روحانی برگزار خواهد شد.

وی افزود: دشمن با تحمیل جنگ هشت ساله به دنبال نابودی ایران و گرفتن خاک نبود بلکه به دنبال براندازی نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران بود و یکی از نقش های مهم طلاب و روحانیون در دفاع مقدس هویت بخشی جهادی و دینی به رزمندگان در برابر این جنگ نابرابر بود.

وی تصریح کرد: حضور روحانیان در جنگ هشت ساله حتی در کسوت فرماندهی لشکر، گردان، گروهان و … موجب دلگرمی رزمندگان بود و در کنار کار تبلیغی، دوشادوش مجاهدان راه خدا در نبرد تن به تن مقابله دشمن تا دندان مسلح ایستادگی کردند و در شب های عملیات، پرچمدار دفاع از جبهه حق بودند.

این مقام مسئول در سپاه روح الله استان مرکزی در ادامه گفت: تشکیل تیپ رزمی تبلیغی ۸۳ امام صادق علیه السلام از برکات حضور روحانیان در جنگ هشت ساله بود و نقش مهمی در این نبرد نابرابر داشتند گرچه ایثار و فداکاری طلاب برای نسل جدید به خوبی تبیین نشده است.

وی با تاکید بر اینکه طلب و روحانیون در دفاع از حرم نیز حضوری فعال داشتند، و پرچمداران دفاع از حق بودند، گفت: ارتباط با خانواده ۱۱۰ شهید استان مرکزی، دومین اجلاسیه شهدای طلبه و روحانی استان و کنگره بین المللی شهدای روحانی در چهارم خرداد ماه امسال در قم بخشی از مجاهدت و تلاش های روحانیان را برای نسل جدید تبیین خواهد کرد.

حجت‌الاسلام عبدی در ادامه با اشاره به اینکه امام راحل افتخار روحانیت موسی انقلاب بوده و در ادامه‌، خلف صالح ایشان رهبر معظم انقلاب پرچمدار نظام اسلامی هستند، گفت: روحانیان در گام دوم انقلاب نیز بستر ساز ظهور امام زمان (عج) هستند.

وی بیان کرد: شهدای روحانی در جنگ هشت ساله با عمل و رفتار خود در بین رزمندگان به مقابله با جنگ تمام عیاری پرداختند که دشمن با هدف براندازی نظام به راه انداخته بود. امروز هم طلاب و روحانیون با وجود جریان سازی تکفیری ها اما همچنان برای دفاع از انقلاب و اسلام ایستاده اند و در حرم رضوی نیز نشان دادند که خون خود را برای دفاع از اسلام هدیه خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، مسئول بسیج طلاب نیز گفت: آثار شهدای روحانی نظیر وصیت نامه، جایگاه اجتماعی، سیاسی، تبلیغی و … نقش روحانیون در انقلاب و دفاع مقدس با استفاده از ابزارهای رسانه ای در کنگره بین المللی شهدای روحانی در غرفه استان مرکزی عرضه خواهد شد.

حجت‌الاسلام ابوالفضل رجبی افزود: اجلاسیه شهدای روحانی استان در ۱۹ اردیبهشت ماه با سخنرانی آیت الله اختری رییس مجمع جهانی اهل بیت علیه السلام برگزار خواهد شد. حضور و تشییع نمادین پیکر یک شهید گمنام در اجلاسیه از دیگر برنامه های این آیین معنوی است که با حضور طلاب و روحانیان استان مرکزی، خانواده های معظم شهدا، مسئولان و مردم استان با پخش پیام تصویری آیت الله نوری همدانی برگزار می شود.

وی در ادامه گفت: رونمایی از ورود هفت جلد کتاب با موضوع شهدای روحانی شامل وصیت نامه، تصاویر شهدا، نقش تبلیغی و روحانیان آزاده، رونمایی از تمبر دومین اجلاسیه شهدای روحانی، خاطره گویی، برپایی غرفه های فرهنگی، تهیه مستند از شهدای روحانی و خانواده های آنان و نمایشگاه تبیین نقش روحانیون در دفاع مقدس از برنامه های جانبی این اجلاسیه است.

حجت‌الاسلام رجبی بیان کرد: برگزاری یادواره شهدای روحانی در شهرهای مختلف استان نظیر شازند، تفرش، محلات، خمین و اراک به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تبیین نقش شهدای روحانی در دفاع مقدس از برنامه های سازمان بسیج طلاب قبل از برگزاری اجلاسیه شهدای روحانی استان بوده است. تهیه کلیپ از وصیت نامه شهدای شاخص استان از دیگر برنامه ها بوده است.

انتهای پیام