وزستان از قطب‌های صنعت اسب کشور است / جهاد کشاورزی حل مشکل نهاده‌های دامی را در اولویت قرار دهیدایسنا/ خوزستان دبیرکل فدراسیون سوارکاری اعتقاد دارد، خوزستان یکی از قطب‌های صنعت اسب کشور است.

مهدی ختار در گفتوگو با ایسنا در حاشیه هفته ششم مسابقات اسبدوانی کشور، اظهار کرد: خدا را شکر مسابقات زمستانی خوزستان پس از چند سال وقفه با زحمات و همکاری همکاران در معاونت اسبدوانی کشور و هیئت سوارکاری خوزستان و همچنین امکان این استان مجددا از سر گرفته شده است. . در حال حاضر ششمین هفته از این رقابت‌ها برگزار می‌شود و جوایز بسیار خوبی در این مسابقات اهدا و شضه است. قهرمان قهرمانان استان های فارس، یزد، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و لرستان در این مسابقات حضور داشتند و امیدوارم که این رقابت ها تداوم داشته باشد و با این رقابت ها نیز سال آینده شاهد حضور استان های بیشتری باشیم.

وی در واکنش به انتظار علاقمندان سوارکاری در خوزستان به حضور پیش از این فدراسیون در مسابقات اسبدوانی اهواز، گفت: خود من دو ماه پیش در استان خوزستان حضور پیدا کردم و از محل همین مسابقات بازدید کردم و آقای ایگدری، معاونت اسبسواری فدراسیون نیز چند هفته پیش. متوالی در استان خوزستان حضور پیدا کرد و در جریان روند آماده سازی محل مسابقه بود. فدراسیون همیشه حضور دارد و می کند که مسابقات به نحو احسن برگزار می شود و از ابتدا نیز قرار می گیرد که آقای خلیلی، رئیس فدراسیون مسابقات هفته پایانی در محل کورس خوزستان حاضر و انشاءالله این مهم انجام می شود. فدراسیون در مسابقات بیشتری که در استان برگزار می‌شود، حاضر می‌شود و به نظر من جای گله‌گی باقی می‌ماند. برخی از علاقه مندی ها به این رشته در خوزستان به جا بوده و وظیفه ماست که حضور پیدا کنیم زیرا استان خوزستان یکی از قطب های صنعت اسب کشور است و من به شخصه به این موضوع معتقد هستم. به نظر من استان خوزستان جزو استانهای محروم ما هم در زمان جنگ و هم بعد از زمان جنگ است و ما تلاشمان را می کنیم تا بتوانیم هر کاری که ممکن است برای این استان انجام شود.

دبیرکل فدراسیون های سوارکاری در پاسخ به این سوال که در بحث تامین نهادهای دامی، فدراسیون ش گفت: متأسفانه در سراسر کشور با این مشکل داریم و تلاش می کنیم و رایزنی های لازم را با وزارت جهاد کشاورزی داریم و امیدواریم این مشکل بزرگ در سراسر کشور را حل کنیم. اما واقعا در این زمینه از فدراسیون کاری برنمی‌آید و دوستان در وزارت جهاد کشاورزی باید حل مشکل نه.

وی همچنین درباره شناسایی هویت اسبها خاطر نشان کرد: متولی این کار فدراسیون سوارکاری و اسبهای ورزشی است که در مسابقات شرکت کننده باید هویت آنها در معاونت فنی فدراسیون ثبت شود. ما فراخوان دادهایم که اسبهایی که قبلا توسط جهاد کشاورزی هویت شدهاند، مالکان آنها مراجعه کنند تا هویت اسبهایشان را از طریق فدراسیون انجام دهند تا در مسابقات شرکت کنند.

ختار در پایان عنوان کرد: از جمله برنامه های فدراسیون تا پایان سال می توان به مسابقات زیبایی در خوزستان اشاره کرد، در حالی که مهمترین چالش های پیش روی مسابقات بازی های آسیایی ۲۰۲۲ است و تمام تلاشمان را می کنیم تا یک تیم خوب از ایران راهی این رقابت ها شود. همچنین تمام تلاشمان را کنیم تا چشمانداز فدراسیون در ۱۴۰۰ که سالی را خوب پیش ببریم تا پایان سال به خوبی انجام شود و در نهایت خود را برای سال آینده آماده کنیم.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری