ورزش دوران PMS ورزش کنیم

دسته‌بندی نشده


ورزش یک راه مهم برای حفظ قدرت ، کنترل وزن و کاهش خطر بیماری های جدی مانند دیابت است. اگر شما یک زن هستید و با علائم PMS دست و پنجه نرم می کنید ، فعالیت بدنی ممکن است بیشتر بر شما تأثیر بگذارد. در صورت ابتلا به سندرم پیش از قاعدگی ، علائم هر ماه در روزهای قبل از قاعدگی ظاهر می شود و این علائم آنقدر بد هستند که می توانند زندگی عادی شما را تحت تأثیر قرار دهند. ممکن است تغییرات احساسی مانند خلق و خو ، خواب یا اختلالات تمرکز را تجربه کنید. و حتی ممکن است تغییرات فیزیکی داشته باشید – خستگی ، نفخ یا هوس غذا.

با این حال ، می توانید این علائم را کنترل کنید. روش های مختلف برای افراد مختلف م workثر است ، اما برای بسیاری از زنان ، ورزش می تواند بسیار مفید باشد.

pms

چه تمریناتی به این دوره کمک می کند؟

مطالعات نشان می دهد که ورزش هوازی می تواند به بهبود علائم PMS مانند افسردگی و خستگی کمک کند. یک مطالعه نشان داد زنانی که 60 دقیقه ورزش هوازی سه بار در هفته به مدت هشت هفته انجام دادند از نظر جسمی ، روحی و احساسی بسیار بهتر بودند.

تنها چیزی که ضربان قلب شما را افزایش می دهد ورزش هوازی است. پیاده روی سریع ، دویدن ، دوچرخه سواری و شنا گزینه های خوبی هستند. ورزش با افزایش مواد شیمیایی مهم در مغز به نام اندورفین به بهبود روحیه شما کمک می کند. افزایش سطح اندورفین همچنین می تواند به کاهش دردی که از PMS احساس می کنید کمک کند.

چند روز اول قاعدگی می تواند ناخوشایندترین باشد ، به ویژه اگر در این مدت تمایل به خونریزی زیاد دارید. به همین دلیل است که لیست فعالیت های شما باید بر حرکات و تمرینات ملایم متمرکز باشد.

پیاده روی آسان یا کاردیو آسان

تمرینات قلبی عروقی یا هوازی را با شدت کمتری انجام دهید. ورزش هوازی ، کاردیوی سبک ، پیاده روی یا کوتاه مدت را در نظر بگیرید. خوب است بدانید که ریه های شما در اواخر پریود بهتر کار می کنند ، بنابراین برای تکمیل دوره قاعدگی ، این نوع تمرین را حفظ کنید.

آموزش قدرت

با توجه به اینکه افزایش قدرت در این دوره ، شامل تمرینات قدرتی در مقیاس کوچک و فعالیت های مبتنی بر قدرت ، اقدامی عاقلانه است. در واقع ، زمان بسیار خوبی برای انجام جلسات طولانی تر است که شامل تمام قدرت و تمرینات قلبی است.

یوگا و پیلاتس

دو یا سه روز قبل از قاعدگی زمان مناسبی برای انجام فعالیت هایی مانند یوگا است که می تواند به بدن در آرامش و کاهش علائم مانند گرفتگی عضلات ، حساسیت به سینه و خستگی و درد عضلات کمک کند. بسیاری از زنانی که در برنامه 12 هفته ای یوگا شرکت می کنند ، قاعدگی ، گرفتگی و نفخ کمتری را تجربه می کنند. آنها همچنین انرژی و روحیه بیشتری داشتند. مطالعه دیگری نشان داد که برخی از حرکات یوگا – “کبرا” ، “گربه” و “ماهی” – به کاهش گرفتگی های دردناک کمک می کند.

اگر در طول قاعدگی احساس ناراحتی نمی کنید ، به طور منظم به ورزش خود ادامه دهید. فقط مراقبت های لازم را انجام دهید. اگر متوجه شدید که بدن شما به طور عادی کار نمی کند ، استراحت کنید و شدت را کاهش دهید.

چه تمریناتی را نمی توان در دوران قاعدگی انجام داد؟

از آنجا که فعالیتهای خاصی برای چرخه قاعدگی شما مناسب تر است ، تمریناتی وجود دارد که ممکن است بخواهید از آنها اجتناب کنید. همانطور که گفته شد ، بسیاری از زنان می توانند ورزش طبیعی خود را تنها با تغییرات جزئی ادامه دهند.

به طور کلی ، شما باید استرس و ورزش را در این مدت کاهش دهید. این به معنای کاهش تحصیلات نیست. برعکس ، این فقط به معنای کاهش اندک ورزش است.

اگر احساس خستگی غیرمعمول می کنید ، ممکن است بخواهید تمرینات قلبی عروقی یا استقامتی خود را کاهش دهید. در این دوره ، بسیاری از زنان افزایش تحمل استرس را گزارش می دهند و تمرینات نسبتاً سنگین را در این زمان بسیار دشوارتر می کنند.

در واقع ، مهم نیست که چه تمرینی داشته باشید ، در آن زیاده روی نکنید. مطالعات نشان می دهد که ماهیچه های شما ممکن است در دوران قاعدگی متفاوت حرکت کرده و خطر آسیب را افزایش دهند. در این دوره تمرینات سبک را حذف نکنید و برعکس عمل کنید. اما از ورزش های سنگین خودداری کنید.

چه زمانی باید ورزش کنم؟

برای اینکه واقعا ببینید آیا ورزش می تواند کمک کننده باشد ، باید آن را به بخشی عادی از زندگی خود تبدیل کنید. فقط در روزهایی که بدترین علائم سندرم پیش از قاعدگی را دارید ، ورزش نکنید. برای مشاهده نتایج ، تقریباً 30 دقیقه در روز تمرینات خود را در اکثر روزهای هفته برنامه ریزی کنید. نوشیدن آب زیاد را فراموش نکنید!

برای خواندن سایر مقالات ما اینجا را کلیک کنید.

پیوندها

https://www.webmd.com/women/pms/does-exercise-help

https://www.healthline.com/health/exercise-during-period

https://www.bodyform.co.uk/myths-and-facts/living-with-periods/exercising-during-period/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *