ورزشکاران زن و مرد این ماده دوپینگی را مصرف نکنند!ورزشکاران زن و مرد از مصرف کلومید کلومیفن، منع شدند.

به گزارش ایسنا، کلومید کلومیفن یک تعدیل کننده انتخابی گیرنده استروژن (SERMs) است که در داروهایی با نام تجاری باروری زنان مانند Clomid استفاده می شود.

در زنان، کلومیفن روی غده هیپوفیز برای تحریک ژنهای خاص مسئول تخمک گذاری عمل می کند و در مردان، کلومیفن می تواند سطح تستوسترون را با تداخل با حلقه بازخورد نقش برجسته هیپوتالاموس-هیپوفیز-گناد تغییر دهد. در کاربردهای بالینی، کلومیفن به عنوان یک درمان باروری مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) می شود و Clomid توسط FDA برای درمان اختلال تخمک گذاری در زنانی که مایل به بارداری هستند، استفاده می شود.

در صورت داشتن شرایط پزشکی مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) که از تخمک گذاری به طور طبیعی جلوگیری می کند، ممکن است زنانی که سعی در باردار شدن دارند، از آن استفاده کنند.

دالومیفن برای استفاده توسط مردان برای هر بیماری مورد تایید FDA نیست. در جدیدترین درج محصول Clomid، FDA بیان می کند که “هیچ مطالعه کافی یا کنترل شده وجود ندارد که بخشی Clomid را در درمان ناباروری نشان می دهد.” این دارو برای استفاده از تجویزی است که در بروشور یا برچسب بسته شده تایید شده FDA نشان داده است.

زمانی که داروی FDA را جدی می‌گیرد، ارائه مراقبت‌های بهداشتی زمانی که تشخیص می‌دهند از نظر پزشکی برای درمان مناسب هستند، می‌توانند برای استفاده غیرمجاز از داروها استفاده کنند.

یا مصرف کلومیفن در ورزش ممنوع است؟

بر اساس اعلام ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو) به ایسنا، طبق فهرست ممنوعه آژانس ضد دوپینگ جهانی، کلومیفن همیشه به عنوان یک ماده ضد استروژن در رده S4 تعدیل کننده های هورمون و متابولیک ممنوع است. لومیفن همچنین به عنوان یک عنصر اعلام نشده در محصولات بازار سیاه که در اینترنت به منظور افزایش ش. ورزشکاران باید توجه داشته باشند که ممکن است خطرات سلامت جدی و مسائل مربوط به کنترل کیفیت مرتبط با خرید دارو از تامین کنندگان غیر از داروخانه ها یا پزشکان دارای مجوز مجاز باشد.

رات سلامتی مرتبط با کلومیفن؟

در زنانی که از کلومیفن برای درمان باروری استفاده می کنند، عوارض جانبی در ارتباط شر در مردان، مشابه سایر مواد با خواص آنابولیک که منجر به افزایش توده عضلانی می شود، کلومیفن با عوارض جانبی بالقوه و جدی همراه است که از جمله آن می توان باعث افزایش خطرات ناشی از بیماری های عفونی، آسیب بیماری و ناراحتی های خوراکی اشاره کرد. رد. خطرات سلامتی و عوارض جانبی بالقوه در مردان هنوز از طریق مطالعات طولانی مدت مشخص نشده است، علاوه بر این بر این تومورهای بیضه و ژنیکوماستی در مردان مصرف کننده کلومیف گزارش شده است و رابطه علت و علت بین گزارش تومورهای بیضه و تجویز کلومیفن مشخص است.

اگر برای درمان یک بیماری تشخیص داده شده نیاز به استفاده از کلومیفن وجود دارد، چه باید کرد؟

در طول دوران حرفه ای خود در ورزش، ورزشکاران ممکن است بیماری ها یا شرایطی با توجیه پزشکی داشته باشند که آن ها را مجبور به استفاده از یک داروی خاص یا انجام درمان کند. اگر این ماده یا روش در فهرست ممنوعه WADA ظاهر شود، مانند کلومیفن، ورزشکاران می توانند برای معافیت استفاده کنند (TEU) درخواست دهنده ای است که به آن اجازه می دهد یک ماده ممنوعه مصرف کنند یا از یک روش ممنوعه برای یک دوره زمانی خاص استفاده کنند. نند.

مشابه داروهای مشابه، کلومیفن و متابولیت های آن ممکن است به خوبی پس از درمان در بدن ورزشکار باقی بمانند، بنابراین مهم است که سایر ورزشکارها از این دارو استفاده کنند، بدون توجه به مصرف مصرف و مصرف آن، برای کلومیفن TEU درخواست کند. برای درخواست TEU یک ورزشکار مستندات کامل پزشکی را ارائه می کند تا توسط کمیته مستقل TEU بررسی و تعیین شود که آیا آن ماده یا روش با استاندارد بین المللی WADA TUE برای مطابقت با کیفیت یا خیر؟

انتهای پیام