ورزش‌هایی برای ورزش از کمر دردیشگیری از بیماری ها از جمله کمردرد دارای سه سطح است و فعالیت در هر سه سطح آن تاثیرات چشم

به گزارش ایسنا، نقش ورزش در زمستان و درمان کمردرد کاملا شناخته شده است و بی تحرکی و فقر حرکتی در جامعه امروز باعث افزایش چشمگیر کمردرد شده است.

فعالیت های جسمانی منظم و برنامه ریزی شده نقشی در ورزش کردن به کمردرد و درمان آن و ارتقای کیفیت زندگی افراد جامعه اما ۸۸.۹ درصد از افراد میانسال جامعه ما را از فعالیت های مناسب رنج می برند و چاقی و اضافه کردن وزن از برخی مشکلات رنج می برد. جامعه ایرانی است به گونه ای که با اضافه وزن درصدی و چاقی ۳۹.۸ ۲۳.۴ درصدی در کشور وجود دارد و فعالیت جسمانی در آن از آن تأثیر قابل توجهی دارد.

یکی از مشکلات رایج در سالمندان و به ویژه زنان سالم، پوکی استخوان است. ۵۰ درصد از مردان و ۷۰ درصد از زنان برابر یا بالاتر از ۵۰ سال در ایران به پوکی استخوان مبتلا هستند که خود می توانند به شکستگی در مهره های کمری و لغزندگی، کانال تنگی، مشکل ساختاری و درد آسیب تبدیل شوند و ورزش کنند. متحمل وزن و دریافت کافی کلسیم و ویتامین دی از پوکی استخوان می کند.

ورزش باعث کنترل وزن، تقویت بدن مرکزی، اصلاح پذیری بهتر بافت های همبند و کاهش تغییرات ساختاری بدن می شود و اشکال در هر یک از موارد گفته شده در بروز و تشدید کمردرد نقش مهمی ایفا می کند.

برای مشاهده تمریناتی که می شود از کمردرد می شود و از سوی لاله حاکمی نایب رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی تهیه می شود و در اختیار تصمیم گیری قرار می گیرد اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام